Bahçenize çeki düzen vermenin zamanı geldi ise, buyrun size göre bilgiler;

bahce Bahçe aksesuarlarında önemli bilgiler

Yazın enerjisini ve tazeliğini yaşamak, bahçesini yenilemek ve güzelleştirmek isteyenler bu sene samimiyeti ve huzuru en iyi yansıtan ahşap aksesuarlara yer vermeliler.

Taş görünümlü doğal aksesuarlar, bambudan yapılmış sıra dışı eşyalar ve farklı kültürlerin etnik tarzlarını temsil eden değişik figürlere sahip objeler de yine bahçe dünyasında öne çıkan parçalar arasında

– Öncelikle, bahçenizde kullanmak istediğiniz dekorasyon tarzını belirleyin; oturma grubu, masa, sehpa, şezlong, aydınlatma, tente, minder ve yastıklar vb. aksesuar seçimlerinizin önceliği size sonsuz konfor sağlayacak detaylardan oluşmalıdır!

– Sonrasında bahçe dekorasyonunda önceliklerinizi belirleyin. Bahçenizin hangi kısmında ne yapacağınıza karar verin. Mesela barbekü yapacağınız kısımda bu keyfi yaşarken, aynı zamanda genel konseptinize uyacak ve size konfor sağlayacak aksesuarları seçin. Veya kitap okumak istiyorsanız, güzel bir veranda ya da şemsiye ve çok rahat bir koltuğa ihtiyacınız olacabilir.

– Tabii ki bahçelerin aslında en büyük ve en göz alıcı aksesuarları çiçek ve bitkiler. Bahçenin yaz güneşini hangi açıdan aldığına dikkat edip, iklime ve zevkinize göre çiçek tohumları, saksı çiçekleri alın. Usulüne uygun olarak çiçeklerin ekimini yapın. Güçlendirici ve besleyici ürünleri kullanmayı ihmal etmeyin. Farklı boy ve materyallerde saksılar kullanın.

Güzel dizayn edilmiş çiçek ve bitki köşeleri ile az aksesuar, bol doğallık anlayışıyla bahçenizin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

– Sulama sisteminizi gözden geçirin. Renkli hortumların yemyeşil bir bahçede fark edilir bir aksesuar olarak göze çarptığını hatırlatalım