Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu

17 Ağustos 2021
817
 • Sponsor Bağlantı
  Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu

  Bizler için huzur bulup nefes aldığımız alanlardan bir tanesi bahçelerimizdir .Dekorasyon yapısı olarak önemli bir yapıda olan bahçelerimiz görünüm kadar kullanım olanakları olarak da elverişli olmalıdır. Fiziki olarak kendimizi tükettiklerimizle beslemekteyiz. Lakin ruhumuz ancak bulunduğu ortamda pozitif bir enerji sunan dekorasyon modelleri ile mümkün olmakta. Doğal doğa ile iç içe bütünleşmiş bir bahçe dekorasyonu ile ruhunuzu besleyebilirsiniz. İlk olarak bahçe dekorasyonunda önemli olan şey bahçenizin büyüklüğü birinci kriter olmakta. Bahçenizde yer vereceğiniz alanlara bu şekilde bir proje uyarlayabilirsiniz. Haydi başlayalım!

  Süs havuzları: Dinlendirici bir alan istiyorsanız o zaman günümüz trendlerinden olan süs havuzlarınızı bahçenizde tercih edebilirsiniz. Hem dikkat çekici hem de sesi ile doğal bir meditasyon ortamı sağlanmaktadır. Son zamanlarda mekanlarda dahil olmak üzere bir çok alanda yapay süs havuzlarının tasarlandığını görmekteyiz.

  Bahçe Salıncakları: Bahçe salıncakları bir yanda bahçenizin keyfini çıkarırken diğer yanda kahvenizi ayaklarınızı uzatıp yudumlayacağınız en güzel alanlardan bir tanesi. Sadece sizler içinde değil çocuklarınız içinde bahçenize hasır bir salıncak koyarak güzel bir alan yaratmış olmaktasınız. Alanınız dar ve küçük ise tekil armut tipi salıncakları da tercih edebilirsiniz.

  Büyük bir bahçe alanınız bulunuyorsa bahçenizde yer verebileceğiniz bir diğer alanda çocuk oyun alanları. Günümüzde hazır büyüklü küçüklü tercih edebileceğiniz çocuk oyun parkları ile çocuklarınıza enerjilerini atabilecekleri güzel alanlar yaratabilirsiniz.

  Bahçenizi botanik bahçeye dönüştürün. Bahçenizde yer vereceğiniz çiçekler, ağaçlar veya sebzeler hem bedenen hem de ruhen sizleri rahatlatacak seçimlerden olacaktır. Bahçenizde yer verdiğiniz bitkiler her ne olursa olsun yeşil bir alan oluşturmanın nefes almanızı sağlayacağına emin olabilirsiniz.

  Bir diğer bahçe dekorasyonunda yer verebileceğiniz alanlardan bir tanesi de mangal alanı olmakta. Bahçenizde oluşturacağınız mangal alanı ile hem aileniz hem de arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebileceğiniz bir alan olmakta. Yaptıracağınız köşe bir barbekü alanı ile piknik atmosferini bahçenizde yaşayacaksınız.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Prefabrik Bahçe Yüzme Havuzları
  Prefabrik Bahçe Yüzme Havuzları
  Koçtaş bahçe ve balkon dekorasyonu
  Koçtaş bahçe ve balkon dekorasyonu
  Sonbaharda Bahçe Bakımı
  Sonbaharda Bahçe Bakımı
  Bahçe Mobilyası Bakımı
  Bahçe Mobilyası Bakımı
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.