Günümüzün çoğu kısmını geçirdiğimiz ailemiz dostlarımız ve sevdiklerimizi ağırladığımız evimizin dekorasyonu aslında bizim iç dünyamızı yansıtıyor. Bu nedenle herkes yaşadığı alanı güzelleştirmek ister. Duvarlara asılan tablolar, perdeler, avizeler, uyum sağlayan mobilyalar ve nefes aldığımız bir ortam bir araya geliyor izlemeye doyamadığımız bir ferah görüntü ortaya çıkıyor.Evinizin dekorasyonunu güzel yapabilmeniz için dikkat edilecek ilk kurallardan biri evin tüm köşelerini ve boyutlarına bakmak ve ona göre hareket ederek seçim yapmak gerekir.

Her evin kendine ait bir yapısı var ve burada size düşen görev yapılması gerekenleri yapmak. Öncelikle evinizin ışık alma seviyesine bakın boyutuna şekline bakın bunları göz önüne alarak ilerleyin.Mesela dar bir eve geniş mobilyalar tercih ederseniz fazlasıyla boğucu bir ortam yaratmış olursunuz. Eviniz geniş olduğu takdirde yine dikkat edilmesi gerekiyor.Yapmış olduğunuz seçimlerle evinizdeki en küçük detaya kadar her şeyi şekillendirecek kriterler bunlar oluyor.Ev dekorasyonu yapıldığında bütün odalar için farklı tasarımlar ve renkler tercih ederek dilediğiniz bir ortam yaratabilirsiniz.

Mutfak için daha iç açıcı bir renk ve tasarımlar ince detaylar ekleyerek göz yormadan güzel bir ortam yapabilirsiniz. Salon, oturma odası için hem şık hem salaş tercihler oldukça fazla sıkılmadan vakit geçirip film izleyip sevdiklerinizle doya doya vakit geçireceğiniz bir oturma odası için rahat salaş göz yormayan renkler aynı zamanda çok şık ve spor detaylarla istediğiniz ortamı yakalayabilirsiniz .

Tablolar, biblolar, halılar, tv ünitesi gibi yapacağınız seçeneklerde hem ferah hem şık bir ortam yaratmak için duvarlarda nude ve soft renkler tercih ederek geriye kalan mobilya halı perde seçimlerinizi canlı renklerle bir bütün oluşturabilirsiniz.

Zıtlık yapmak isteyenler yanlış yönlendirmeden kaçınmalıdırlar. Aksi takdirde boğucu bir evle karşı karşıya kalabilirsiniz. Örnek çok fazla ışık almayan bir oturma odası için açık renkli aksesuar perde, mobilyalar tercih edilirken başka bir odanızı canlı renklerle döşediğiniz takdirde hata yapmış olursunuz. Evinizdeki tercih edeceğiniz renkler modeller boyutlar için dengeyi korumak sizin elinizde…