Ton sür dekorasyon köken olarak Fransızca’ dan gelmektedir. Kelime anlamı olarak da şunu söyleyebiliriz ki ton sür ton bir renk tonunun farklı renk tonlarını kullanarak uygulanan dekorasyon örneklendirmesidir. Ev dekorasyonunda kullanılan ton sür ton olarak adlandırdığımız dekorasyon yapısı bir renk tonu seçip o rengin açık ve kapalı renk tonları ile tema oluşturulmaktadır. Örnekle açıklayacak olursak şöyle ki seçmiş olduğunuz bir koyu renk tonu ile duvarları boyayıp aynı renk tonunun açık rengi ile eşya dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Ev dekorasyonu uygulaması kapsamında tercih edeceğiniz renk tonları ister soğuk ister sıcak renk tonları olsun tüm renkler ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Aynı renk tonlaması ile ayrıca sade ev dekorasyonu değil ofis ve işletme dekorasyonunuzu da tasarlayabilirsiniz.

Spesifik bir açıklama yapabilmemiz mümkün değildir. Lakin Ev dekorasyonunuzda etkin bir tasarım istiyorsanız bir iç mimar ile görüşüp basit dokunuşlarla harika tasarımlara ev sahipliği yapabilirsiniz.

Dekorasyon yapılarında en önemli ayrıntılardan bir tanesi de dar alanlarda uygulanan dekorasyon hataları olmakta. Özellikle de açık renk seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır. Örneğin oda dekorasyonunuzu açık renk tonlu ürünler ile tasarlarsanız odanız daha ferah gözükmektedir.

Modern Dekorasyon için Öneriler

Modern dekorasyon severlerdenseniz o zaman nude renk tonları sizler için güzel seçim olacaktır. Özellikle de bu konsepte uygun renk tonları bej, gri ve kahverengi olarak tanımlayabiliriz. Dekorasyon seçiminde özellikle dikkati dağıtmayacak ton seçimi önem taşımaktadır. Ton sür ton seçiminde bulunacağınız odanın işlevselliğine göre seçimler yapmalısınız. Örnekle açıklayacak olursak çalışma odası için ton sür ton dekorasyon uyguladığınızda dikkat dağıtmayacak ve sizleri zihnen de yormayacak dekorasyon renkleri tercih edilmeli. Bu şekilde tasarlanan dekorasyon yapısı şık bir sonuç vermektedir. Örneğin seçeceğiniz renk açık ise onu koyu renk tonlu eşyalar ve boya yapısı ile dekore etmelisiniz ki vurgulamak istediğiniz detaylar bu sayede ön plana çıkmaktadır.

Yatak odası dekorasyonu yaparken de perdelerde, fonlarda ve duvar yapısında ton sür yon uygulayabilirsiniz. Bu sayede odada yumuşak bir renk geçişi sağlanacaktır.