Ev dekorasyonu konusundaki gelişmelerden bir tanesi de bayanların şıklık konusunda yarışmalarını sağlayacak olan modern yaşam ünitesi modelleridir. Bayanların hem şık hem de kullanışlı oluşu nedeniyle bu modellerin son zamanlarda evlerinde bulunması gereken demirbaşlardan biri olması gerektiğini düşünmektedirler.

Dileyen bayanlar 2016 yaşam ünitesi modellerini tercih ederek kitaplık formatında da kullanabilmektedirler. Yalnız yaşam ünitesi seçiminde dikkat edilmesi gereken salonun veya oturma odasının genişliğidir. Geniş bir salona sahipseniz o zaman beyaz yaşam ünitesi modelleri salonunuzun oldukça şık görünmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra küçük bir salona ya da oturma odasına sahipseniz üzülmeyin. Son zamanlarda ustalar bu konuda alçıpan yaşam ünitesi modellerine imza atarak daha az yer kaplayacak olan modellerin kullanılması imkânını tanımaktadırlar.

Yalnız sade olan modeller yerine bahsi geçen alçıpanlar ışıklı yaşam ünitesi şeklinde de tasarlanmaktadır. Bu da belki romantik bir akşam yemeği sırasında bu ışıkları kullanabileceğiniz anlamına gelir kim bilir. Nişli yaşam ünitesi modelleri de ışıklı yerine daha loş bir ortamda oturmayı tercih eden eşler için tasarlanmıştır.