Her bayan mutlaka evinin farklı bölümlerinde farklı dekorasyon aksesuarları kullanmaktadır. Bayanlar adına yatak odaları, oturma odaları, mutfak, banyo ve çocuk odaları gibi evin farklı alanlarında kullanılan her eşyanın kusursuz görünmesi önemli olmaktadır. Ancak salonlar kişilerin misafir ağırladıkları odalar olduğundan dolayı daha özel olmaktadır.

Bu gibi nedenlerden dolayı bayanlar salonlarda kullandıkları eşyaların uyumlu ve kusursuz olmasına özen göstermektedir. Bazı bayanlar canlı dekorasyonlardan hoşlanırken bazıları ise romantik tasarımlardan hoşlanmaktadır. Romantik salon dekorasyon fikirleri ne örnek olarak öncelikle, romantiklik anlayışı çoğu kişiye göre değişim gösterebilmektedir. Bazı bayanlar çiçekli koltuklardan, eski stil halı tasarımlarından, eskitilmiş masa ve sandalyelerden oluşan dekorasyonları romantik dekorasyon olarak tanımlarken, bazı bayanlar ise klasik tarzlara sahip olan mobilyaları romantik dekorasyon olarak tanımlamaktadır. Eskitilmiş, eski tasarımlara sahip olan nostalji kokan bütün mobilya tasarımları ile romantik hava yakalayabilmek mümkün olmaktadır. Altın varaklı koltuk ve sandalye takımları, Osmanlı desenlerine sahip olan halı modelleri, büyük ebatlara sahip olan avizeler ve kadife perde tasarımları ile romantik dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Modern veya klasik tasarımlara sahip olan mobilya takımları ile romantik dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Bayanların en çok tercih ettiği romantik dekorasyon yöntemleri, çiçek baskılı ve el oyması detaylara sahip olan koltuk takımları, eskitilmiş aynalar, mermer veya cam detaylara sahip olan orta sehpalar, farklı avize modelleri ve duvara monte edilen lamba modelleri, farklı desenlere sahip olan duvar kâğıtları, odanın farklı bölümlerine konumlandırılan puf modelleri, antika objeler ve farklı tasarımlara sahip olan heykeller, oymalı ayak detayına sahip olan masalar ve koltuklar ile oluşturulan dekorasyon yöntemleridir. Tüm bu yöntemleri detaylı olarak www.mobilyamodelleridekorasyon.com websitemizdende takip edebilirsiniz.

Romantik dekorasyonlar oluşturulurken, pembe gibi canlı renklerde tercih edilebileceği gibi, siyah, beyaz, kahve ve krem gibi renklerde tercih edilebilmektedir.