İkea’ nın çevreci evler kategorisi kapsamında yer alan içeriklerden yola çıkarak söylemeliyiz ki hayal ettiğiniz ne varsa bu kategoride mevcut. Bu kategoride tasarlanan evler ile çok maliyetli olmaksızın istediğiniz her şey elinizin altında olacak ve tamamen ihtiyaca yönelik tasarlanmaktadır. Ekonomik olarak da bütçenizi sarsmayacak meblağlarda evinizi dekore edebilirsiniz. Doğal ve yerleşik bir düzen oluşturmak adına evinizde akıllı çözümlemelere yer verebilirsiniz. 

Evinizde bitkilere yer verin

Doğa dostu olduğunuzu evinize yansıtın. Küçük bitkiler özellikle de kaktüs ve sukulentler taş saksılarda oldukça hoş görünmekte. Yine hem yapay hemde canlı bitkiler olmak üzere teraryumlar da oldukça hoş durmakta. Böylelikle mevsimin getirdiği karamsarlıkları da ortadan kaldırmış olacaksınız. 

Fazla ve gereksiz eşya teminatından kaçının. Öyle ki sırf gösterişli görünmesi adına alınan eşyalar günümüzde eşyaların vermiş olduğu doluluk hissi ile yerini daha sade ve modern eşyalara bırakmaktadır. Salonlarda dev gibi vitrinler yerine daha sade ahşap ve rattan ağırlıklı mobilya ve aksesuarlara yer verilmektedir. 

Dolap düzenlemesi adına bir çok düzenleyici ürün bulunmaktadır. Stoklama alanınızı İkea’ nın sepetli ve kullanım alanı istediğiniz kadar arttırabileceğiniz bir alanına depolayabilirsiniz. Bu sayede hem yerden tasarruf edip hem de aynı zamanda daha fazla gıda vb maddeler stoklayabilirsiniz.

Çevreci evlerde tasarımlar tamamen sizlerin hayal gücüne bağlı olmakta. Herhangi bir projeye bağlı kalmadan hayalinizdeki evi tasarlatarak uzun uğraşlara gerek kalmaksızın evinizi tasarlayabilirsiniz. Özellikle de bu doğrultuda tasarlanan prefabrik evler son zamanların en çok tercih edilen tasarımlarındandır.Bu noktada şunu söyleyebiliriz ki bu evler geleceğin ev tasarımlarından da diyebiliriz. Öyle ki bu ev tasarımlarında yapılandırılan her eşya ve ürün kendi kendini çeviren modülde tasarlanmaktadır.