İnsanlar zaman geçtikçe hayatlarına dair önemli karar alarak ev hayatlarını değiştirme fikrine yöneliyorlar. Özellikle çocuğu olan aileler için en önemli sorunlardan biri de rahatça, eskiden olduğu gibi güvenle oynayacağı ortamların olmamasıdır. Bundan şikayet eden aileler tek katlı müstakil ev tasarlamaktadır. Bu ev tasarımının da aslında birçok yönden avantajı olmaktadır.

Öncelikle tek katlı müstakil evlerde istediğiniz gibi tasarlama ve istediğiniz gibi dekorasyon yapma zevkine sahip oluyorsunuz. Özellikle bahçeniz sadece size ait olduğu için, rahat edeceğiniz mekana dönüştürme imkanınız olmaktadır. Güzel bir kitap okuyabileceğiniz, dinleneceğiniz salıncak, küçük çocuğunuz varsa oyun alanı, kaydırak gibi daha birçok oyuncakla onlara güzel bir alan oluşturabilirsiniz. Hatta bahçenizin bir köşesine şık bir şömine yaptırarak doğal ekmekler, hamur işleri ve ızgaralar yapabilirsiniz. Hatta dost ve sevdiklerinizle küçük mangal partileri, doğum günleri hazırlayabilirsiniz. Etrafı kirlettiniz, çok ses var gibi birçok şikayeti duymak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca bu tarz evlerde kendinize ait spor salonu ile inşa edebilirsiniz.

Tek katlı müstakil evlerde farklı birçok seçenek bulunmaktadır. Bu tarz evleri genellikle yurt dışındaki birçok evde görmekteyiz. Ülkemizde her ne kadar apartman kültürü yaygın olsa da siz bu kültürden uzak olmak istiyorsanız bizce doğru karar veriyorsunuz. Tabi ki tasarımda da özgür olmayı asla elden bırakmayınız. Yani evinizde ve bahçenizde neler görmek istiyorsanız ve hayallerinizde neler varsa hepsini gerçekleştiriniz. Unutmayın bu sizin yaşam alanınız olacak ve ömrünüzün en güzel anlarını bu evde geçireceksiniz.

Dekorasyon tavsiyeleri olarak sizlere özel bu süreçte faydalı olaca hem yerli hem de farklı ülkelerin tek katlı müstakil ev modellerine yer verdik. Bu resimlerden ve tasarımı yapılmış evlerden ilham alarak sizde kendi güzel yaşam alanınızı oluşturmanın zamanı geliyor.