Ev dekorasyonu çok ince ve birçok detaylara sahip olan bir kavram. Seçmiş olduğunuz mobilyalar, perdeler en küçük detay biblolarla bile uyumu çok önemli bir fark yaratır. Bu nedenle evinizde yapmış olacağınız dekorasyon için öncesinde tüm detayları göz önüne alarak geniş çaplı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Kendi iç dünyanızı ve zevkinizi duvardaki saat, TV ünitesi, biblolar, tablolar ile gözler önüne serebilirsiniz.

Dekorasyon sayesinde kullanılmaz dar alanları ferah kullanışlı bir hale getirmek oldukça mümkün.

Önemli olan evinizin her köşesini inceleyip ona göre neyi nasıl yerleştireceğinizi ayarlamak. Eviniz dar ise ona uygun kullanışlı ürünleri tercih etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse birçok evde çocuk odası sıkıntısı yaşanabiliyor bu sebepten dolayı iki çocuğu olan aileler için yeni kullanışlı ranza yataklardan alabilirsiniz. Bu sayede çocuk odanızda çalışma masası ve gardırop için de alan yaratmış oluyorsunuz.

Ev hanımlarını çok eşyadan göz yoran kalabalıktan kurtaran bazı fikirler; çok eşyanız varsa bazalı yatak tercih edebilirsiniz bu sayede dolaplarınız dolu olmaz. Dolaplarda kullanılan raf düzenleyiciler evinizin her alanında sizi kurtaran ve düzen haline getiren ürünler arasında yer almakta. Bu pratik düzenleyiciler sayesinde göz yorucu karmaşıklığa bir son vererek rahatça nefes alacağınız ve kullanışlı bir ortam yaratacaksınız.

Evinde küçük çocuğu olan aileler için ekstra dikkat gerekir. Seçmiş olduğunuz mobilyalar masalar koltuklar gibi ürünleri seçerek almak gerekir. Örnek vermek gerekirse köşeleri sivri masalar çocuklar için kötü sonuçlar yaratabilir, dolapların montalı olmasına dikkat edilmesi gerek, koltuklarınızın daha yumuşak köşeli olması küçük bebeği ve çocuğu olan kişiler için önemli bir detaydır. Süs eşyaları gibi göze çarpan detaylar için çocuğunuza karşı sallantı dokunma karşısında hasar çıkarmayacak şekilde sabitlemeniz gerekir .

Unutmayın ki çocuğunuz emekleyip yürümeye başlamasından itibaren evde her yeri köşeleri karıştıracağını aklımızdan çıkarmadan ona göre seçim yaparsanız sorunsuz bir şekilde evinize istediğiniz dekorasyonu yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken unsurlara uyulduğu takdirde küçük bebeği ve çocuğu olan aileler de dilediği gibi bir ev dekorasyonu yapabilir.

Evinizde yapmak istediğiniz dekorasyon ve düzen için yüksek meblalara girişmeniz gerekmez bütçenize uygun seçeneklerle kendinizde evinizdeki ürünleri değerlendirip boya temizlik yenilikler yaparak çok daha güzel ve kullanışlı hale getirebilirsiniz bu tamamen sizin elinizde ..