Artık ev dekorasyonlarında iğneden ipliğe her şey yenilenip, alıcıların nasıl farklı modellere yöneldiği ve ihtiyaç dahilinde satışı artırmak amaçlı farklı tasarımlar ortaya çıktığını görmekteyiz. “Ne gerek var” dediğiniz ürünlerde bile o kadar farklı tasarımlar icat edilmiş ki, müşterilerin ilgisini çekmek amaçlı ya da fiyatı artırma amaçlı birçok ürün evlerde kullanılır oldu. Bunlardan biri de lavabolardır. Bizlerde bu işe ele atıp, kısa bir araştırma yaparak en yeni lavabo tarzı ve modellerini inceledik. Elbette işlevinden çok tarzıyla da adeta büyüleyecek olan lavabo modelleri karşımıza çıktı.

Lavaboları; birçoğumuz kullanımı dışında çok bir görsellik beklemediğini düşünse de kullanıldığı alanda çok farklı bir görüntü oluşturduğunu inkar edemeyiz. Özellikle banyo ya da wc de ön kısımda el yıkamak amaçlı bulunan lavabolar dikkat çekmektedir. Hatta son yıllarda ultra lüks adı altındaki evlerin çoğunda bu detaylara çok dikkat edilmektedir. Ayrıyeten iç mimarlarında en yeni lavabo modellerini kullandıklarını söyleyelim.

Lavabo seçerken, kullanılacak mekanın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü bazı lavabolar gereğinden fazla yer işgal etmesinden ötürü kullanıldığı alanda yararından çok zarar verebilmektedir. Bununla beraber kullanılan malzeme kalitesi de oldukça önemlidir. Kırılma açısından, temizlik açısından ve uzun ömürlü olmasına dikkat edilmeli. Özellikle bayanlarımız için kolay temizlenen, iz bırakmayan, leke tutmayan lavabolar daha önemlidir.

Lavabo alırken dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise, boyunuza uygunluğudur. Bazı lavabo modelleri tezgah üstüne konulmakta ya da bazı lavabolar uzanma sorunu yaşatacak tarzda olmaktadır. Özellikle ibadet amaçlı (abdest almak için) da kullanıldığı için zamanla sıkıntı oluşturmaktadır. Hem misafirlerini hem de kendiniz için rahat el yıkayabileceğiniz lavabo türlerine bakınız. Tabi bunun yanında görsellik için en yeni lavabo tarzı ve modellerini merak ediyorsanız sizi görsellerimizle baş başa bırakıyoruz.