Son yıllarda eve farklı bir görüntü veren ve hemen hemen birçok evin halısına talip olmuş üründen biri lastikli halı örtüleri oldu. Satışa çıktığı andan itibaren kolayca kullanımı yayılan bu örtüler bayanlarımızın da ilgisini çekmeye devam ediyor. Hatta sadece halıların kirlenmesini önlemenin yanında desenleri ile adeta eski halınızı, yepyeni bir halı modeline dönüştürmektedir.

Lastikli Halı Örtüsü Kullanımı Nasıldır?

Lastikli halı örtülerinde en çok merak edilen nokta halının kıvrılmasına neden olup, olmadığıdır. Lastikli halı örtüsü alırken mutlaka halı boyutunuzu ölçünüz. Genelde 6 m2 ve 4m2 ölçülerinde oluyor.  3m2 olan halınız varsa, 4m2 ölçülerinin uygun olduğunu söyleyebiliriz. Örtünüzü alırken ölçü konusunda satıcıyı mutlaka bilgilendiriniz. Eğer ki tam ölçülerinde alırsanız halınızın köşelerinde kıvrılma olmayacaktır. Genelde kumaşları biraz da esnek olduğundan ötürü halınızda kıvrılma yaşanmıyor.

Lastikli halı örtüsü alırken kalın kumaş ve ince kumaş modelleri oluyor. Evinizdeki halınıza birden fazla halı örtüsü alacaksanız birini kalın kumaştan, diğerini ise ince kumaşlardan tercih edebilirsiniz. Kış aylarında kalın kumaştan aldığınız halı örtüsü sayesinde yerin daha sıcak olmasını sağlarsınız. Yazlık kumaştan olan modellere örnek aşağıdaki örtüler olabilir.

En güzel lastikli halı örtüsü modeli seçerken biraz kararsız kalmanız çok normal. Öyle ki yaptığımız araştırmalar birçok firmanın o kadar güzel üretimleri var ki bizler de hayran kalıp, hangi modeli yayınlamamız gerektiği konusunda çok kararsız kaldık diyebiliriz. Ama sizlere şöyle fikir verebiliriz. Seçim yaparken odanızın genel görüntüsünü mutlaka iyi düşünün. Eğer evinizde koltuklarınız ve eşyalarınız çok fazla desen içeriyorsa, halı örtüsü modelini desensiz olmasına ve çok fazla renk içermemesine dikkat ediniz. Odanız çok sade ve biraz hareket katmak iyi olacak diyorsanız da, desenli modelleri seçebilirsiniz. Fakat mutlaka odanızın renklerine uyum sağlayacak renkler içermelidir.