Dekorasyon Tavsiyeleri
avatar

Dekorasyon Fikirleri

1 Haziran 2011
3.737
 • Baharla birlikte bir telaş ev temizliği, göze çirkin gelen bölümler, kanepeler, çekyatlar perdeler Yahu bu sadec bahardamı böyle olur anlamış değilim arkadaşlarım. Evini yenileyecek ve dekorasyonda fikre ihtiyacı olan arkadaşlarımız için yararlı bir yazı hazırladık umarım beğenirler.
  Ev dekorasyonunda vazgeçilmez aksesuarlardan birisi haline gelen kartonpiyer ile şık ve ferah mekanlar sizleri beklemekte peki ama nasıl alçının muhteşem bir şekilde işlenmesi ile meydana gelen kartonpiyerler ve kemerler evinize zevk katacak? Yalnızca evlerde değil mimari açılardan planlanmış her türlü mekanlarda uygulanabilen kemerler ve kartonpiyerler zedelenmelerde nalburdan alacağınız bir kilo alçı ile düzeltilebilir.kartnpiyerkemer Dekorasyon Fikirleri

  Atölyede çalışan heykeltıraşın ustalığını ve inceliğini kartonpiyer ve kemer tasarımlarında görebilirsiniz fakat bu incelikleri atölyede değil; tavan ara kesitlerinde, duvarda, kapı kemerlerinde, yapıları bezemek için mukavva ile sertleşmiş alçı üzerinde görmelisiniz. Kabartma ve alçının duvarda bıraktığı bu izler sizde doğallık ve şıklık uyandırabilir kartonpiyer ve kemer seçimleriniz gerçekten iyi olmalı görünen öne çıkan bu şıklıklar iç cephelere rahatlık ve huzur vermeli. Bunun kaynağı işin inceliğinde olmalıdır şık kemerler ve kartonpiyerler karşımıza çeşitli alanlarda çıkmaktadır. Mimari tasarım ve uygulamalarda kartonpiyer işlerinde alçının yanında plastik, strafor gibi yeni teknolojilerde kullanılmaktadır.

  Kartonpiyer Kemer

  Spotları kullanarak mekanları aydınlatmak istediğinizde spotları yerleştirmek amacıylada kullanabileceğiniz alçıdan bu parçalar ile marjinal görüntüler yakalamak mümkündür kısacası günümüzde tavanda güzel duran aksesuarlar arasında yerini almıştır kartonpiyer ve kemerler kullanım alanları ise bir çok kitleye ulaşmış ve hitap etmiş durumdadır.

  Salonunuzu yada yatak odanızı renklendirmek için dekoratif yastık ve örtüleri tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınıza uyan örtülerle evin havasını değiştirip renk katabilirsiniz.

  Odanıza beğendiğiniz ressamların tablolarını asarak kişiliğinizi orataya çıkarabilirsiniz. Duvara ayna asmak isterseniz aynayı hoş bir manzara ya da ilginç bir objeyi görebilecek şekilde yerleştirmeniz farklılık yaratacaktır.dekorasyon fikirleri 300x200 Dekorasyon Fikirleri

  Lambalar sizce de çok eskilerde kalmadı mı? Yeni ve modern tasarımı olan aydınlatmalarla odanıza farklı bir görünüm hakim olabilir. Yatak odalarınıza koyabileceğiniz abajurlar ise ortamı güzelleştirecektir.

  Çiçekler her zaman bulunan yere ayrı bir nefes getirir. Tercihim canlı bitkileri seçmenizdir ancak bu konuda kendinize güvenemiyorsanız suni çiçeklerle de bu etkiyi yakalayabilirsiniz. Hem artık kimi suni çiçeklerle gerçekleri ayırt edilemez hale geldi.

  Odanızdaki fazla eşyalar istenmeyen bir görünüme neden olacak ve tüm enerjinizi alacaktır. Kağıt, oyuncak gibi fazlalıklarınızı ortadan kaldırmak için saklama alanları oluşturun.

  dekorasyon fikri 245x300 Dekorasyon Fikirleri

  Son zamanlarda parkeler yada laminantlar hakim olsa bile halının yerini hiçbiri tutamamıştır. Halı eve sohbet havası katacaktır. Küçük ve mobilyalarınızla uyan halıyı salonunuzda orta sehpanın altına koyarak farklılık yaratabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Zemin Malzemeleri ve Yenilikçi Kullanımlar
  Zemin Malzemeleri ve Yenilikçi Kullanımlar
  Rustik Ev Dekorasyonu
  Rustik Ev Dekorasyonu
  Snoc Outdoor Furniture Balkon Dekorasyonu
  Snoc Outdoor Furniture Balkon Dekorasyonu
  Duvarlarınızda tabaklarınıza yer vermenizi sağlayacak yöntemler
  Duvarlarınızda tabaklarınıza yer vermenizi sağlayacak yöntemler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.