Yeni ev kuracaklara, ev döşeme hakkında bilgiler sunacağız.

Yeni bir ev döşemek yorucu, maliyetli ama zevkli bir iştir. Büyük mobilya mağazaları, her eşya için ayrı yerlere gitmekten sizi kurtaracak. Ayrıca bu tarz mobilya marketleri, eşyaları kendi içinde farklı kombinasyonla sergileyerek, size yaşam alanınızı en kolay ve rahat nasıl kullanabileceğinizi de gösteriyorlar.

Yeni bir ev kurarken, yaşam stilinize uygun olarak, nelere ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Böylece kullanılmayacak eşyalar, evinizin içinde boşuna kalabalık yaratmaz. Alış verişe çıkmadan önce, her odayı kendi içinde değerlendirerek ihtiyaçları belirlemek, sizi fuzuli masraflardan kurtaracaktır.

Yatak odası, en özel alanınızdır ve uyumaktan fazla işlevselliği vardır. Mutlaka rahat edeceğiniz bir yatak almanın dışında, kullanışlı bir gardırop ve saklama üniteleri gibi akıllı çözümlerden faydalanmayı ihmal etmeyin. Yatak odasına mobilya alırken açık renk ve tonlarda seçim yapmaya gayret edin. Ayrıca yatak odalarında aydınlatma da son derece önemlidir.

Loş bir ortam yaratmaya, direkt ışıktan kaçınmaya özen gösterin. Mümkünse, gardırop içlerini aydınlatmayı tercih edin. Makyaj aynası gibi bol ışık ihtiyacı olan bölgelere özel ışıklandırma kullanın. Odanın loşluğunu kaybetmeyin. Başucunuzda bir okuma ışığı bulundurmak da önem taşımaktadır.
Oturma odasında, rahat ve kullanışlı mobilyalar seçmeye dikkat edin.
Günlük yaşamınıza ve alışkanlıklarınıza uygun dizaynları tercih edin. Dayanıklılığı, ergonomik olması, sizin yaşam biçiminize uyum sağlamsı; renk ve deseninden çok daha önemlidir. Sadece görüntüsüne aldanarak seçim yapmayın. Unutmayın ki, seçtiğiniz kanepenin üzerinde çok fazla zaman geçireceksiniz.

Kirlenme ve lekelenme ihtimaline karşı, kılıfları çıkıp yıkanabilen kumaşlardan oluşan takımları tercih edin. Koltuk alırken odanızın ölçüsünü almayı unutmayın. Mobilyanız, odanızda yaşam alanı bırakacak ve sıkışık görüntü yaratmayacak büyüklükte olmalıdır.

Mutfağınıza eşya seçiminde bulunacaksanız, en kullanışlı olan modelleri ve açık renkleri tercih edin. Dolap içlerinin kullanışlı ve geniş olmasına özen gösterin. Saklama ünitelerinin çeşitliliği ve size kullanımda rahatlık sağlamasının çok önemli olduğunu unutmayın.