Yaz mevsimi oldukça sıcak geçiyor. Özellikle son 1 haftadır sıcaklıklar mevsim normallerini altüst etti.

Sıcaklarda serinlemek için ilk tercih tabiki klimalar. Önerdiğimiz klima hakkındaki bilgileri paylaşıyoruz.

klima2 300x222 Yaz sıcaklarında yanmayın serinleyin

Vaillant, 130 yılı aşkın tecrübesi ve yüksek AR&GE yatırımları ile sektöründe yeni teknolojiler  geliştirmeye ve bunları tüm dünya ile aynı anda Türkiyeye sunmaya devam ediyor. Vaillantın yüksek teknoloji ürünü Inverter Plus Klimalar üstün özellikleriyle dikkat çekiyor. Inverter Plus V7 serisi, estetik dizaynları, yüksek  performansları ve sağlıklı  yaşam  fonksiyonlarıyla oldukça iddialı. Bu klimalar; A sınıfı enerji tüketimini DC inverter teknolojisi  ile buluşturarak maksimum enerji tasarrufu sağlıyor; süper sessiz  iç ünitesi, modern çizgileri ve ince tasarımı  ile beğeni topluyor.

Inverter Plus V7 klimalar, split klimalardan farklı olarak ortam sıcaklığını fazla dalgalandırmadan dışarıdan taze hava alabiliyor. Bu özellik sayesinde mekan havası sürekli tazeleniyor. Bunun yanı sıra tek tuşla aktive edilen Sağlıklı Yaşam Fonksiyonu ortama negatif iyon verilerek hava kalitesi arttırılabiliyor.

Inverter Plus V7 serisi klimalarda bulunan toz filtresi ortama verilecek havayı arındırıyor, elektrostatik filtre ise bakterileri tutuyor ve en son olarak photo catalyst filtre kötü kokuları engelleyerek kuvvetli oksidasyon ile bakteri ve virüsleri tutuyor. Güneş ışığına bırakıldığında ise kendi kendini temizleyebiliyor ve böylece tekrar kullanıma hazır hale geliyor. Ayrıca, cihazlarda bulunan UV ışın jeneratörü, klima içerisinde oluşabilecek küf mantar vb. organizmaları engellerken, havayı dezenfekte ederek zararlı mikroorganizmaları sterilize ediyor.

Hızlı ısıtma ve soğutma sağlayan Turbo fonksiyonu, uyku modu ve 24 saat programlama seçenekleriyle de kullanıcısına konfor ve performansı bir arada sunuyor.

Vaillant V7 serisi Inverter Plus klimaların bir diğer önemli özelliği; IT, server odaları gibi yaz, kış, ısı yükü olan yerlerde, dış ortam sıcaklığının -10ºC ye kadar olduğu durumlarda soğutma yapabilmesi. Böylece 24 saat, tüm yıl soğutma istenen ortamların klimatizasyonu da kolaylıkla sağlanabiliyor.