Televizyon Niş Modelleri ve Dekorasyon Uygulaması | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Televizyon Niş Modelleri ve Dekorasyon Uygulaması

10 Ocak 2018
2.148
 • Sponsor Bağlantı
  Televizyon Niş Modelleri ve Dekorasyon Uygulaması

  Her zaman için ev dekorasyonunda farklı uygulamalara gidilerek insanların ihtiyaçları doğrultusunda şık ve verimli kullanıma sahip alanlar oluşturulmuştur. Bunlar hem pratik kullanım amacı ile hem de yer konusunda dar alanları önlemek adına uygulanması ön görülmüştür. Günümüzde dekorasyon yapısı olarak yapılandırılan niş modelleri genellikle duvarda kullanılmakta olan nişlerdir. Projelendirilerek uygulanan niş modelleri kimi zaman evin yapım aşamasında yapılmaktadır ve alçıpan ile yapılır. Her iki dekorasyon uygulaması da bizler için estetik ve şık bir görünüm oluşturmaktadır. İster oturma odasına isterse de salonunuza dilediğiniz modelde niş yaptırarak dekorasyon zevkinize farklı ve şık bir örnek sergilemiş olabilirsiniz.

  Bazı tv niş modellerinde fazlasıyla geniş alana uygulanan bir dekorasyon uygulaması söz konusudur. Buradaki amaç ise televizyonların farklı ebatlarda olmasından kaynaklanmak ile beraber doğru bir dekorasyonun sabit bir fikir yapılanma olduğudur. Lakin dekorasyon sürekli olarak aktüel bir yapıda olmakla beraber uygulama sonucunda bir sonraki kullanım düşünülerek hareket edilecek formda bir uygulamada bulunulmamalı. Bu bir sonraki uygulamada kaliteli bir dekorasyon yapısına ulaşmanıza engel olacaktır. Ayrıca televizyon etrafında oluşturulan geniş ve fazlalık oyuklar seyir keyfi açısından da sizlere rahatsızlık verecektir. Televizyon ebatını önceden belirleyerek çok göze batmayacak şekilde ve belirli ölçülerde yapılanmaya giderek işe koyulmalısınız.

  Televizyon ünitesi dekorasyonunda bir diğer ufak ama önemli ayrıntı ise aydınlatma seçiminin doğru yapılmasıdır. Aydınlatmanızı televizyonunuz için rahatsız edici formda olmamalı. Sadece arka plan benzeri gibi bir etki yaratmalı ve sadece duvar yansımasında sizlerin seyir keyfini bozmayacak şekilde tasarlanmalıdır.

  Dekorasyon yapısında sade renk tonlamalarında iseniz o zaman beyaz ve yine benzer açık renk tonlamaları ile dekorasyonunuzu sadeleştirebilirsiniz. Bu tarz ünite benzeri alanlarda gerçeğe yakın süs bitkileri kullanımı da sadeliğin içine hareketlilik katmakla birlikte daha canlı daha şık bir görünüme sahip olmasına olanak sağlar.

  Sade ve şık bir görünüm sağlamak adına bir diğer uygulama seçeneği de koyu renkli renk tonlamalarının açık renkler ile bir arada kullanılmasıdır. Bu yıl en fazla tercih edilmekte olan renk tonlamaları pastelin yanı sıra kahve rengi ve tonları olmaktadır. Sadece alçıpan ile dekore edeceğiniz televizyon ünitenizin özellikle raflı olması sizler için bir çok alternatifi bir arada sunmaktadır. Bu alanları eğer kapaklı yaparsanız fazlalık eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir alan elde edebilirken açık bir kütüphaneye de dönüştürebilirsiniz. Televizyon sehpaları bizler için ekstra ürünleri evimizde barındırmamızı sağlayarak ev içerisinde kalabalık bir görünüm oluşturmaktadır. Aynı zamanda da televizyon ile duvarın bütünleşmesini sağlamaktadır. Bu gibi ürünler yerine daha modern bir ambians yaratıp ufak dokunuşlar ile farklı bir dekorasyon modülü uygulayabilirsiniz. Özellikle bu alanda taş desenlerin kullanılması oldukça zengin bir görünüm elde etmenize olanak sağlar.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Antre Dekorasyonu
  Antre Dekorasyonu
  Bauhaus Şömine Modelleri
  Bauhaus Şömine Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.