Zaman geçtikçe insan hayatının zorlaştığı alanlarının olmasıyla birlikte eskiye nazaran daha kolay olduğu alanlar da artmaktadır. Bu alanlardan biri de şüphesiz bayanların işlerine yaramaktadır. Mutfak dekorasyonu konusunda birazdan paylaşılacak bilgilerle neyden bahsedildiği anlaşılacaktır.

Bayanlar zamanlarının önemli bir çoğunluğunu mutfakta geçirmek zorunda kalmaktadırlar. Bu da mutfaklarında rahat bir ortam olması gerekliliği doğurmaktadır. Özellikle mutfağı küçük olan bayanlar için oldukça kullanışlı olan şık ankastre mutfak modelleri bir hayli rahat edilmesini kolaylaştırmaktadır. Demode olan büyük beyaz eşyalar yerini bu dolapta hiç yer kaplamıyor görüntüsü veren modern ankastre mutfak dolaplarına bırakmıştır. Eğer sizlerin de imkânı varsa ya da ev değiştirecekseniz mutfak dekorasyonu seçiminde bu önemli detaya dikkat etmenizi öneririz. Bu hem kullanışlı bir mutfağa sahip olmanızı sağlayacak, hem de zaten uzun saatler geçirdiğiniz bu alanın gözünüze şık görünmesine yardımcı olacaktır.

Yalnız, şayet büyük bir mutfağa sahipseniz bu durumda tercihiniz L ankastre mutfak modelleri yönünden kullanabilirsiniz. Bu da rahat çalışmanızı sağlayacak ve birçok feng shuı felsefesine göre ateş ve suyun aynı yönde olmamasına imkân tanıyacaktır. U ankastre mutfak modelleri L tipi gibidir ve bunun psikolojik çözümlemesi suyun aynı doğrultuda olduğu atesi yani bereketi azaltmamasıdır.