Türkiye’de Seramik deyince kimisinin aklına karolar, kimisinin aklına fayans, kimisinin aklına ise çanak çömlek gelmektedir. Ancak aslında çoğu kişinin seramik olarak bildiği fayansların asıl adı karodur. Seramik denmesinin sebebi ise hammaddesinin seramik hammaddesi olmasıdır.

Ülkemizde seramik denince çoğu kişinin aklına Çanakkale, Vitra, Seramiksan, Yurtbay, Anka Seramik gibi seramik firmaları gelmektedir. Aslında bunlardan başka daha bir çok seramik firması da yer almaktadır. İşte seramik firmaları web sitesi tam bu noktada devreye girmektedir.

Tüm Türkiye seramik firmaları hakkında genel bilgiler, seramik firmaları arası karşılaştırmalar, ürün modelleri ve tanıtımları, seramik sektör haberleri ve yenilikleri bulunan bu site sektörün nabzını tutmaktadır.

Ayrıca bunun yanı sıra seramik fuarları (başta Unicera olmak üzere tüm seramik fuarları) ve makine teçhizatları ile ilgili de bilgilere ulaşabileceğiniz web sitesinde yer karosu, duvar karosu, porselen karo nasıl seçilir, seramik alırken nelere dikkat etmeliyiz, karoların özellikleri nelerdir gibi tüm sorulara da cevap bulabilirsiniz.

Özet ile Türkiye’de seramik firmaları ve seramik sektörü denilince akla gelen ilk web sitesi olmayı hedefleyen web sitesi ülkemize ve özellikle de yerli yabancı tüm müşterilere öncülük edeceğe benzemektedir.