Her kadın, evinde şıklığa önem verir. Örneğin; Sıradan bir resim çerçeveniz var. O çerveye, istediğiniz renkteki ojenizle değişik şekiller yapabilir yada sadece oje fırçası ile küçük noktacıklar halinde dokunuşlar yapabilir siniz. Bunu ben de yaptım ve inanılmaz şık durdu.

cerceve Resim çerçevesi süsleme

 

Çerçeve içersine alacağınız resim küçük ise, çerçevenin arka temasında, siyah bir kuşe kağıt yada siyah bir kumaş kullanabilirsiniz. Yada resimi daha da göz önüne çıkartacak, resime uygun bir renkte olabilir. Siyah tema kullandığınız resminizin çerçevesine ise beyaz ve sedefli oje ile rütuşlar yapabilir siniz .

Apayrı bir çerçeve yaratmak isterseniz ve bu konuda biraz daha uğraş sarfetmek isterseniz de, bir yapıştırıcı alın ve çervenin üzerine yapıştırıcıyı dikkatlice dökün ve evinizde bulunan inci boncukları o çerçevenin üzerine yapıştırın. İsterseniz, nazar boncukları ile bebeğinizin ve yada düğün resimlerinizin çerçevesini dekore edebilirsiniz.

Aynı yapıştırıcı işlemi ile kurdele yada ince kestiğiniz istediğiniz kumaşları, çiçekleri  de yapıştırabilir siniz.

Yazın deniz kenarından zevkle topladığınız deniz taşlarınıda yine bir yapıştırıcı yardımı ile çerçevenizin kenarlarına istediğiniz şekillerde yapıştırabilir siniz.

Ben yatak odamda ki komidinin üzeri için, yatak örtümün renginde olan bir peluşu kestim ve çerçeveme yapıştırdım. İnanı ki, harika bir çift dekoratif çerçevem oldu.