Rengarenk Banyo Perdesi Modelleri | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Rengarenk Banyo Perdesi Modelleri

15 Kasım 2018
1.630
 • Sponsor Bağlantı
  Rengarenk Banyo Perdesi Modelleri

  Banyo dekorasyonlarında tercih edilen ürünlerinden biri de banyo perdesidir. Genellikle banyo yapılan kısmı diğer alandan ayırmak yani bir nevi o bölgeyi kapatmak amacı ile kullanılsa da zaman zaman banyo dekorasyonunda farklı bir görüntü vermek için de tercih edilmektedir.  Tabi bundan dolayı da rengarenk banyo perdesi modelleri görmek mümkündür. Hatta banyonuzda duşakabin bulunmuyorsa, banyo perdesi işinize çok yarayacak.

  Banyo Perdesi Desenleri

  Banyo perdesi seçimi yaparken, banyonun genel dekorasyon renklerini baz alarak tercih yapılmalıdır. Banyonuzda hangi renk hakim ise o renge yakın ya da o renk ile uyum sağlayacak mı ona dikkat etmelisiniz. Mavi tonları hakimse beyaz, açık mavi, turkuaz, sarı vs gibi renkler de banyo perdesi modeli olabilir. Eğer banyo zemini ve banyo duvarınız tamamen beyaz ise o halde işiniz biraz daha kolay olacaktır. Çünkü beyaz renkle hemen hemen bütün renkler ve desenler barışıktır. Fakat tek dikkat edeceğiniz nokta banyo perdesindeki renk ve desenler banyonuzu karanlık, küçük, boğucu ve göz yoracak tarzda bir yansıma vermemelidir. Dolayısıyla banyo perdesi kolay bir alışveriş gibi görünse de unutmayın ki küçük detaylar dekorasyonu tamamlayıcı unsurlardır.

  Banyo Perdesi Nasıl  ve Banyo Perdesi Modelleri 

  Banyo perdesi seçerken dikkat edeceğiniz bazı püf noktalar vardır. Banyo, yapısı gereği buhar ve nemin çok fazla bulunduğu ortam olmasından ötürü, seçeceğiniz banyo perdesi yapısının buna uygun olması gerekir. Özellikle kumaş türünün suyu tutmayan, kolay kuruyan, küflenmeye karşı dayanıklı, kir ve lekede kolay temizlenebilen tarzda olmalıdır. Bunun için de en çok polyester kumaş kullanılmaktadır. Ayrıca dikkat edeceğiniz bir başka detayda, banyo perdenizin yıkanması halinde renkleri ve desenleri solmamalıdır. Banyo perdeleri çamaşır makinesinde yıkama özelliği olduğundan dolayı da yıkama talimatına uyduğunuz takdirde rengi solmaz. Kalitesi düşük banyo perdeleri zamanla rengi ve deseni solacağından ötürü, banyonuzun ahengi kaybolur.

  Rengarenk banyo perdesi modelleri arıyorsanız sizler için farklı modeller olmasına dikkat ettik. Ayırca renk ve desen uyumlarını da dikkatli incelemenizi öneririz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Banyo İçin 10 Şık Küvet Tasarımı
  Banyo İçin 10 Şık Küvet Tasarımı
  Duşakabinde Su ve Kireç Lekeleri Nasıl Yok Edilir?
  Duşakabinde Su ve Kireç Lekeleri Nasıl Yok Edilir?
  Banyonuzu Güzelleştirecek Akıllı Fikirler
  Banyonuzu Güzelleştirecek Akıllı Fikirler
  En Güzel Banyo Küveti Modelleri
  En Güzel Banyo Küveti Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.