Yeni bir eve taşındığınızda en teferruatlı alışveriş listesini genellikle mutfak için oluşturursunuz. Hatta öyle ki ‘’ tam hiçbir eksik kalmadı ‘’ dersiniz ama hiç aklınıza gelmeyecek bir eksik fark edersiniz. İşin özü, aslında mutfak için alışveriş hiçbir zaman bitmez. İster bir sürü mutfak dolabınız olsun isterseniz de çok az dolaba sahip olun hiç fark etmez, belli bir noktadan sonra tüm bu mutfak araç-gereçlerini sığdırabilmek için didinir durursunuz. Bu noktada sizin imdadınıza yetişecek bir yöntem ile,  mutfak duvarlarını değerlendirmenin 3 pratik ve şık yöntemi ile karşınızdayız.

Mutfak duvarları aslında fark etmediğimiz, fark etsek de bir türlü verimli biçimde değerlendiremediğimiz gizli kurtarıcılardır. Eğer doğru ürünler seçilirse yer tasarrufunuz artacak ve mutfağınız olduğundan daha kullanışlı ve şık bir hale bürünecektir. Mutfak duvarlarını değerlendirmenin 3 pratik ve şık yöntemi konusunda ilk önerimiz boş alanları ve ölçüleri tespit etmeniz gerektiğidir. Bunun nedeni, her boş duvarı değerlendireyim derken gereksiz masraflardan ve estetiksiz görüntüye sahip olma ihtimalinizden korunmanızdır. Ölçüleri ve alanları tespit etmeniz sayesinde, mutfağınızı daha ferah gösterebilecek ürünleri daha rahat belirleyebilirsiniz. Böylece küçük ama etkili bir dolap, geri kalan eşyaları yerleştirebileceğiniz raflar, minyatür ve işlevsel aksesuarlara rağmen mutfağınızı daha geniş gösterebilirsiniz. Bu noktada, doldurmak için belirlediğiniz alanlarda kullanacağınız ürünleri dikkatli seçilmelisiniz ve depren-yangın gibi durumlarda size zorluk yaşatmamasını gözetmelisiniz.

Mutfak duvarlarını değerlendirmenin 3 pratik ve şık yöntemi konusunda son dikkat etmeniz gereken nokta ise seçmiş olduğunuz ürünlerin malzeme kalitesidir. Doğru kalitede ürün malzemesi seçerseniz uzun süre kullanım ömrüne sahip olacakları için maddi olarak büyük bir külfetten kurtulmuş olursunuz ve canınız sıkıldığı noktada birkaç ufak dokunuşla birlikte dilediğiniz dönüşümü sağlayabilirsiniz.

Ve tabii ki tüm bunların ardından geriye kalan şey ise yaratıcılıktır. Hayal gücünüzün ve zevklerinizin sesini dinleyerek tasarladığınız ya da bulduğunuz yapıları diğer ürünleriniz ile birlikte yumuşak bir uyumda buluşturmalısınız. Zaten bu nokta dekorasyon alanının temel noktasıdır. Duvarlarınız renk kontürlerinde geçişi de sağlayabilir aksine daha aydınlatıcı bir etkide de olabilir. Biz sizin için en modern, en şık ve pratik tasarımları buraya görsel olarak bırakıyoruz. Tüm bunlardan yola çıkarak modayı takip edeceğiniz ve eğlenceli, kullanışlı bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Mutfak duvarlarını değerlendirmenin 3 pratik ve şık yöntemi ile birlikte adeta mutfağınızı baştan yaratmış olacaksınız. O halde buyurun sizi yaratım alanınızda pozitif etkiler uyandıracak tasarım örneklerimizle baş başa bırakalım 🙂

Saksı Model Mutfak Duvar Süsü Tasarımı
Siyah Metal, Raf Askılık Mutfak Duvar Süsü Tasarımı
Ahşap Raf Sistemi Mutfak Duvar Süsü Tasarımı
Kavanoz Askılık Mutfak Duvar Süsü Tasarımı
Yazılabilir Tahta, Mutfak Duvar Süsü Tasarımı
Bakır Araç Gereçlerden Mutfak Duvar Süsü Tasarımı
Z Model Mutfak Duvar Süsü Tasarımı
Minyatür Dekoratif Mutfak Duvar Süsü Tasarımı
.Ahşap Labirent Sistemi Mutfak Duvar Süsü Tasarımı
Sticker Desenler Mutfak Duvar Süsü Tasarımı