Mutfakların neredeyse en çok kullanılan bölümü tezgahlardır.  En çok vaktimizi tezgahlar üzerinde harcarız. Bu sebeple en çok dağılan ve en derli toplu durmasına çalıştığımız alanlarda yine tezgahlardır. Mutfak tezgah üstü süsleri bize dekoratif amaçlı gibi gelse de aslında bu konuda bizim en büyük yardımcılarımızdandır. Hem estetik olarak bizim bakış açımızı ve eğilimimizi yansıtır hem de bir o kadar da işlevseldir. Fakat bunları işlevsel kılmak bizim elimizdedir. Şimdi kafanızı hafifçe kaldırın ve tezgahınızın üzerine bakın. Baharatlıklardan tutun sarı bezinize kadar göz gezdirin. İşe yaramayan bir şey görmeyeceksiniz yüksek ihtimalle. Peki tüm bunları daha farklı biçimlerde kullanabileceğinizi ve tezgah alanınızı genişletebileceğinizi size söyleseydik ne derdiniz?

Mutfak tezgah üstü süsleri hakkında yaptığımız araştırmaların gösterdiği sonuç size hiç yabancı gelmeyecek. Mutfak süsleri olarak adlandırdığımız grup genellikle belirli kullanım alanlarını kapsar. Bizler eve taşındığımız günden bir başka eve taşınacağımız ya da mutfağı yenileyeceğimiz zamana kadar bu konuda sürekli alışveriş yaparız. Yemek yaparken kullandığımız kaşıkları koymak için gerek duyduğumuz yardımcılardan tutun da kağıt havlulukları asmak için kullandığımız küçük aparatlara kadar hepsi birer ihtiyaçtır. Önce gözünüze biri çarpar ve siz onu tedarik edersiniz ardından başka bir şey gözünüze çarpar ve sonra bir başkası derken bakmışsınız sürekli bir alışveriş halindesiniz ve tezgahınız git gide daralıyor kullanım alanınız kısıtlanmaya ya da işlevselliğini kaybetmeye başlıyor.

Fakat son zamanlarda dekorasyon alanında çalışan kişilerin mutfak tezgah üstü süsleri konusu üzerinde durması ile birlikte bir ürünü birden fazla işleve sahip biçimde kullanabiliyorsunuz. Baharatlıklarınız daha az yer kaplıyor, kağıt peçeteniz daha nizami gibi küçük ve klişe şeylerden bahsetmiyorum. Dolap dizaynı kadar önemli denebilecek dokunuşlardır bunlar. Sadece baharatlarınız değil sık kullandığınız bakliyatlarınızı, ekmeklik için kullandığınız alanı tezgah üzerinize taşıyacak ve yağdanlıklarınızla birlikte şık bir bütünlük sağlayacak tasarımlara kadar birçok konuda mutfağınızın enerjisini yükseltebilir ve mutfak tezgahınız daha pratik bir kullanım alanına dönüştürebilirsiniz. En önemlisi de tüm bunları yaparken oldukça eğlenceli ve şık tasarımlar uygulayabilirsiniz.

Yemek yaparken, mutfağınızda oturup yemek yerken sürekli temas halinde olduğunuz tezgahınızı daha şık bir görünüme ulaştırmak sizin elinizde. Yazımızın bitiminde karşılaşacağınız mutfak tezgah üstü süsleri örneklerini, mutfağınızda bütünleyici, konforlu ve estetik bir dokunuş yapabilmeniz için sizlere ilham vermesi açısından en son moda ve en dikkat çekici tasarımları bir araya toparladık. Yaratıcılığınızı hareketlendirmek için buyurun bunlara bir göz atın isterseniz 🙂

Kırmızı Mutfak Tezgah Üstü Süsleri
Ahşap Görünümlü, Beyaz Eskitme Tezgah Üstü Süsleri
Mutfak Tezgah Üstü Bakliyat Süsleri
Ahşap Kaşıklık ve Yağdanlık Mutfak Tezgah Üstü Süsleri
Siyah Baharatlık ve Bıçaklık Mutfak Tezgah Üstü Süsleri
Karikatüristik Mutfak Tezgah Üstü Süsleri
Sade ve Şık Mutfak Tezgah Üstü Süsleri
Eğlenceli Mutfak Tezgah Üstü Süsleri
Siyah Askılık Mutfak Tezgah Üstü Süsleri
Geniş Siyah Metal Askılık Mutfak Tezgah Üstü Süsleri