Küçük Değişikliklerle Evinizi Yenileyin | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Küçük Değişikliklerle Evinizi Yenileyin

17 Mayıs 2011
2.606
 • Sponsor Bağlantı
  Küçük Değişikliklerle Evinizi Yenileyin

  Kızlar, çok para harcamadan bir kaç küçük detay ve değişikliklerle evinizi yenilemenizi sağlayacak tüyolar.

  dekor 261x300 İşte küçük değişikliklerle evinizi yenilemenin tüyoları

  Evlerimiz, ruh halimizi  yansıtan aynalardır. Bir eve girdiğimizde ev sahibinin ruh halini çok rahat anlayabiliriz. Gelin evlerimizi; Kendimizi daha rahat edebileceğimiz şekilde dekore edelim. Pek tabi bunu yaparken minimum masrafla olmasına da özen  gösterelim. Yapacağınız ufak değişikliklerle  evinizde farklı bir hava oluşturmanız mümkün. Üstelik bunun için çok para harcamanıza da gerek yok.
  İster evinizde bulunan objeleri, kumaşları, aksesuarları kullanın, isterseniz piyasada bulunan birbirinden ilginç ve güzel aksesuarları alarak evinizde yenilikler yapın.

  Her iki durumda da sonuç göreceksiniz ki hem sizi hem de ailenizi memnun edecek. İşte yapabileceklerinizden bazıları; Şamdanlarla gelen ışıltı Kristalin ışıltısı Metal, cam ya da kristal şamdanlara kendi zevkinize göre yeni bir yorum katabilirsiniz. Bunun için hazır aldığınız şamdan ayağının üzerine antika bir tabak ile kristal tabakları özel kristal vidaları kullanarak monte edin.

  Tabakların kenarlarını kristal vidaları kullanarak monte edin. Tabakların kenarlarını kristal iğnesinin yardımıyla istediğiniz sayıda renkli cam parçalarıyla süsleyin. Dekoratif şamdanları bahçenizde ya da evinizde renkli mumlarla süsleyerek kullanabilirsiniz. Camın asaleti Cam meyveli objeler Objeniz vazo, su bardağı ya da kase olabilir. Cam objenin içine renkli yapma çiçekler ve cam meyveleri yerleştirin. Üzerine jel mum malzemesi ekleyin. Mumların yapımında yararlandığınız cam meyve ile yapma çiçekleri küçük bir abajuru süslemek için de kullanabilirsiniz. Bunun için meyve ile çiçekleri silikon yapıştırıcı ile abajurun ayağına yapıştırın.

  Abajur şapkasını süslemek için şapkanın çeşitli yerlerinde delikler açın ve cam üzüm ya da boncuklara geçirdiğiniz ince telleri bu deliklerden geçirerek sağlamlayın. Boncuk ve tepsi bir arada Boncuklarla bir tepsiyi de süsleyebilirsiniz. Bunun için masif ahşap bir tepsi, akrilik boyalar ve küçük boncuklar temin edin. Önce masif ahşap tepsiyi kalın boya fırçasını kullanarak karıştırdığınız iki farklı renkli akrilik boyalarla boyayın. Kuruduktan sonra kuvvetli bir yapıştırıcıyla küçük boncukları dilediğiniz şekilde üzerine yapıştırın. Rengarenk yastıklar Koltukların üzerine koymak ve yer minderlerinin yanına yerleştirmek üzere rengarenk yastıklar çok hoş olacaktır.

  İki farklı kumaşla çalışılan yastık kılıfları için birer metre, farklı renklerde kumaşlar alın. Kumaşları ister kare ister dikdörtgen biçiminde üç tarafını dikin. Kılıfı iyice ütüledikten sonra içine elyaf yastık yerleştirin ve açık bıraktığınız tarafı dikin. Yastığın üzerini düz renkli kumaşlardan yaptırtacağınız düğmelerle süsleyebilirsiniz. Pufunuza yeni kılıf Evinizde döşemesi eskimiş puf var ise; kılıfını yenileyerek onu yeniden dekorasyonunuza kazandırabilirsiniz. Eski puf için evinizin dekorasyonuna uygun 1.5 metrelik bir kumaş seçin.

  Kumaşı pufun üzerine yumuşak olması için 7-8 cm kalınlığında bir sünger koyun. Kumaşı önce süngeri giydirecek şekilde köşelerini bir araya getirerek dikişle birleştirin. Daha sonra etek uçlarında pileler oluşturarak ahşap pufun ayakları görünmeyecek şekilde dikin. Abajur farklı bir hava katar Farklı renklerde ve şekillerde kullanacağınız boncuklarla evinize hoş bir hava verebilirsiniz. Boncuklar bu yıl giysi ve takılarda olduğu kadar dekoratif obje, kumaş ve örtülerde de çok kullanılıyor.

  Siz de evinize renkli boncuklarla yaptığınız bir abajurla canlılık katabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler ise metal bir abajur iskeleti ile çeşitli renklerde boncuklar. Önce dizeceğiniz sırayı belirledikten sonra boncukları eşit uzunlukta kestiğiniz misinalara geçirin. Bunları abajurun üst demirine makrame düğümüyle bağlayın. Bağlama işlemini bitirdikten sonra misinaların uçlarını yakarak boncukların dökülmesini engelleyin.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Antre Dekorasyonu
  Antre Dekorasyonu
  Bauhaus Şömine Modelleri
  Bauhaus Şömine Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.