Özellikle rutubetli evler için ideal bir yöntem olan kokuyu yok eden iç cephe kaplaması hakkında bilgiler vereceğiz.

Nanoteknoloji kullanılarak üretilen Ecocarat iç cephe kaplaması, nefes alan özelliği  sayesinde ortamdaki kokuları gideriyor, odadaki nem oranı dengede tutuyor. Japonyanın popüler seramik üreticisi Inax tarafından üretilen ve Global Groupla Türkiye pazarına giren Ecocarat iç cephe  kaplaması, nem kontrolu, koku  barındırmama gibi özellikleriyle  evlerde yaşam kalitesine katkı sağlıyor.

Kötü kokuları yok ediyor
Uygulandığı mekanlara bir yandan estetik görünüm kazandıran diğer yandandan da sağlıklı bir ortam yaratan Ecocaratın en önemli özelliği nefes alması. Ecocarat bu özelliği ile sigara, ev hayvanı, mutfak ve banyolarda oluşan kötü kokuları yok ediyor. Ergene, Ecocarat uygulanan mekanlarda nemin tamamen kontrol altına alınarak bakteri ve küf oluşumunun engellendiğine dikkat çekerek, Bu sayede steril olarak mekanda kalan havada, alerji ortamı da tamamen ortadan kalkıyor diyor.

Tek duvar yetiyor
Ecocaratın, yanmazlık özelliğiyle de duvar ve tavan kaplamalarında farklı bir alternatif oluşturduğuna değinen Ergene, Mekanın tamamı yerine tek duvarın kaplanmasıyla da aynı fonksiyonu yerine getirebilen Ecocaratın sıfır-derz olarak döşenmesi ve leke tutmama (kalemyağ- ketçap-v.s) özelliği de bulunuyor dedi.
# Nem oranı yüzde 45 seviyesinde tutuyor
# Kötü kokuları yok ediyor
# Kir tutmuyor
# Yanmıyor ve yangını geçirmiyor
# İçeriğinde jkimyasal gaz bulundurmuyor
# Zehirli gazları içine çekiyor