Günümüzde kombi kullanımı hızla artmaktadır. Bu nedenle kombi alınırken dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır.Alınan kombinin fiyatının düşüklüğüne değil güvenilirliğine dikkat edilmelidir.

Teknolojisi gelişmiş ve parça bulunabilirliği kolay kombilerin tercih edilmesi gerekmektedir.Tam emniyet sistemine sahip olmalıdır ve modern kombiler seçilmelidir.

Çünkü arızasını hata vererek kullanıcıya ve servisine belli etmelidir fakat kombinin etkisini, performansını dijital olması etkilememektedir.Kombiler kendi içlerinde kullanım alanlarına gore 3 çeşide ayrılmaktadır;

-hermetik kombi

 

bacalı kombi

Bu çeşitler arasında seçim yaparken evin büyüklüğü,katı ve yönü önem göstermektedir.Yerine uygun ve yeterli kombi seçilmelidir.Yeterli olmayan kombiler konum ısısını kontrol edebilsede sıcak suyu etkileyebilir ve problem yaşanabilir.Bir diğer konu yetkili servislerden kombiyi kullanmaya başlamadan once kontrolü istenmelidir.ayrıca kombinin cıkardığı ses ve düşük gaz basıncı emniyeti de çok önemlidir.uzmanlar kombinin alınmadan görülmesi konusu üzerinde oldukça durmaktadır.