Ev dekorasyonunda öncü markalardan olan Koçtaş yapı malzemelerinden mobilyaya dekorasyon ürünlerinden düzenleyicilere hemen her alanda binlerce çeşit ürünlere ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle son zamanlarda Koçtaş tarafından üretilen aynalar büyüklü küçüklü yapılarıyla evlerimizde adeta boy göstermekte. Duvar dekorasyonunda görselliği öne çıkaracak olan aynalar ve panolar hem minimalist hem de maksimalist seçimler ile duvarlarımızda yerini almış bulunmakta. 

Ev dekorasyonunda özellikle de duvar boyalarınızı koyu renkte seçecek iseniz bu aykırılığı yıkmak için ayna ve panolarınızı büyük boyutta tercih etmelisiniz. Bu sayede koyu rengin getirdiği odanın karanlık ve küçük yapısını ortadan kaldırmış odanızı daha ferah göstermiş olacaksınız.

Banyodan yatak odasına hemen her alanda aynaların bulunduğu aşikar. Peki kullanım alanına göre ayna seçimi nasıl olmalı? Şimdilerde yatak odalarında ayna sadece makyaj alanında kullanılmakta. Bunun yanı sıra size bir ipucu daha verelim. Yatak odasında şifonyerlerin bulunduğu kısımlar renk olarak duvar renginden bir ton koyu bir renk de tasarlanmakta. Bu sayede odanıza farklı bir görünüm sağlarsınız. Üstelik biraz el beceriniz var ise güzel örneklendirmeler ile oldukça az bir bütçe ile sağlayabilirsiniz.

Son Zamanların popülaritesi olan parçalı ve bölmeli aynalar özellikle de hol ve antrede kullanıldığında oldukça şık. Minimal tasarımlı olan irili ufaklı aynalar ve çerçeveli aynalar tasarımsal olarak da göz doldurmakta diyebiliriz.

Eskitme ve duvara monte olan dev aynalarda yine geçen sezon olduğu gibi bu sezonda oldukça revaçta. Bu ayna modellerinde özgünlük var diyebiliriz. Görsel olarak country tarzda olan ayna modelleri evinizin hemen her konumunda monte edebileceğiniz yapıya sahiptir. Şimdilerde dekorasyon yapısı olarak tercih edilen her ayna modelinin evin her alanında kullanılabildiğini söylemeden edemeyeceğim. Öyle ki bir dresuar gibi duran ayna ve banyo dolabının banyolarımızda bile yer aldığını söylememiz mümkün.