Evlerimizde bize dair ne kadar çok eşya ya da dekorasyon öğesi olursa evlerimiz bizim icin o kadar degerli olur. Bu yüzden dekorasyon konusunda hep elimizle yaptigimiz, emek verdigimiz seylere oncelik veririz. Bir tablo hazirlariz, ve onu odanın dekorasyonu icin merkez aliriz. En baş köşede elimizle hazirladigimiz tablolar, biblolar, el dokumasi mini halılar yer alır…

Şimdi de Japonlar’ın spor olması icin yaptıkları ve de günümüzdeki teknolojilerinin belkide temelini olusturan ata sporlari yani origami; yani kağıt katlama sanatından ve origami ile yapacagimiz bize özel lambamızdan bahsedeceğiz.

Origamiz sanatında kağıtlar kesilmeden ya da herhangi bir yapıştırıcı madde kullanilmadan katlanir ve daha az yer kaplar hale getirilir. Belkide japonlarin dekorasyon konusunda temel aldiklari ve teknolojilerinin baslangic noktasi olan bu sanat gelecekte tasarım konusunda çığır acacaktir.

Şimdi origami sanatindan bilgi verdikten sonra, bu sanattan faydalanarak olusturacagimiz ozel tasarimli lambamiza geldi. Bir hafta sonu kisa sureli olarak zamanimizi ayirarak yapacagimiz ve el emegi goz nuru olacak lambamizin yapilmasi oldukca kolay…

Katlanabilir lambamızı yapabilmemiz için gerekli olan malzeme ise 0.8mm kalinliginda paslanmaz celikten bir materyal. Lambamızın büyüklüğüne göre de materyalin genisligini artirabilirsiniz. Kare boyutlarinda secmeniz gerektigini unutmayin. Verilen resimlerdeki siralamayi izleyerek de kenarlari cizgili ve hoş bir görünümü olan lambanızı yapmaya başlayabilirsiniz..