İkea marka olarak oldukça kaliteli ürünleri ile oldukça kullanışlı ürünler tasarlamakta olup bizlere oldukça kaliteli ürünler sunmaktadır. Mantıken satışa sürülen hemen hemen her ürünün kullanım alanını işlevselleştirdiğini ve bunun yanı sıra da yer olanağı bakımından küçük alanlarda bile ferah ve kullanışlı alan açılımı sağladığını söyleyebiliriz. 

İkea yatak odası planlayıcısı da bu alanda bizlere en iyi kullanım alanı olanağı sunan yapılardan bir tanesidir. İster site üzerinden giriş yapıp grafik tasarım uygulaması ile kendinize ait alanlar metrekare hesaplamasına göre düzenleyip yerleştirin isterseniz kendi ölçülerinize göre uygun tamamlayıcı ürünler ile var olan yatak odalarınızı baştan yaratın.

Mobilya konusunda şunu bilmenizi isteriz ki alışveriş konusunda yapacağınız alımlar uzun süreli kullanımda olacağı için seçimlerinizi oldukça kullanışlı ve dayanıklı ürünlerden yana kullanmalısınız. Çünkü mobilya her zaman alınmamakta. Sürekli olarak bir eşya değişimi yapmayacağınız için satın alacağınız her ürünü işlevselliğine, fonksiyonelliğine ve kullanım alanına göre seçmeniz önerilir. İkea bu alanda yatak odası konsept ürünlerinde de hem kullanışlı hem de göze hitap eden ürünleri bir arada bulundurmak. 

İkea gardroplar da yine aynı şekilde satın aldığınız dolap içerisine daha sonradan ekstra alan eklemesi yapabilmektesiniz. Özellikle bazı modellerde ekstra saklama alanı haznesi oluşturabilme, raf ekleme çıkarma işlemlerinin olması ve ekstra depolama alanı yetisinin fazlalığı ile oldukça kullanışlı ürünlerin olduğunu söyleyebiliriz. Yine yatak odası içerisinde kullanılabilecek olan şifonyerler içinde aynı şeyi söylememiz mümkün. Görsellikten ziyade ürünler hem kullanım açısından hem de dayanıklılık açısından oldukça ideal tasarımdadır. Açık raf sistemlerinden tutunda sade bir gardrobu iskeleti alarak baştan aşağı kendi dolabınızı kendinizin yaratabilmesi mümkün. Buda bize ekstra kullanım alanı yeterliliği sağlamakla en güzel alternatif.

İkea dolaplarda özellikle bazı gardroplarda ayak modülü ekleyebilirsiniz. Buda temizlik konusunda takıntılı olan kadınlar için ayrıcalıklı bir alternatif.