Film izlemek insanların her zaman en büyük zevki olmuştur. Ancak evdeki film keyfi daha da başkadır.

Ev sineması

 Günlük yaşamdaki en popüler hobilerden biri de film izlemektir. İnsanlar genelde son çıkan filmlere meraklı oldukları için sinemayı tercih ederler. Ancak gerçek konfor ve eğlence ev sinemasındadır. Çünkü insanlar evde kurdukları o eve özgü mistik ortamla kendilerini daha huzurlu hissederler ve bu huzurun üzerine çok kötü bir film dahi gelse izleyecek modda olurlar. Rahat bir yatakta uzanıp, önünde atıştırmalık yiyecek içecekle film zevki yapmak gibi başka nasıl bir cazip zevk olabilir?

Ev sineması

Sinema kültürü ise daha farklı bir olay.İnsanlar sinemada bir ev rahatlığı bulamazken doğal tepkileri de her zaman var olmaz. Fakat devasa ekranla izlediğinde filmin içindeymişsin gibi hareket edersin.Bir de 3D ise o zaman zaten sen o filmde bir oyuncusun. Teknolojinin gelişmesiyle bunu fark eden firmalar 3D televizyonlara da el attı ve şuana kadar satışlarından gayet memnunlar. Bu fikrin ve ürünün üretim sebebi, insanların tamamen ev sinemasından kopamayacağı gerçeğini belli etmesi.

Ev sineması

Kısacası şunu bilmek gerekki ev sineması ayrı bir kültürdür. Özellikle bir evde büyük ekran tv ve sinema sistemi görüyorsanız tam bir ev sineması tiryakisine şahitsiniz demektir.

http://blog.kurusukurusuna.com