Dekorasyon yapısı olarak oturma odası ile giriş alanının bir arada olduğu evler kullanım ve eşya dizimi konusunda kişiyi oldukça zorlamaktadır. Çünkü iki yer ya birbirinden bağımsız dekore edilmeli ve bir şekilde eşya ile bölünmeli yada ikisini de bir arada kombinleyerek aynı alanda farklı bölümler oluşturarak bir bütünlük sağlamak ile dekorasyon yapınızı oluşturabilirsiniz.

Her iki seçimde de doğru seçimler yaptığınızda kullanım ve görünüm açısından güzel bir dekorasyon örneği oluşturmuş olacaksınız. Geniş kullanım alanına sahip ev dekorasyonunda seçeceğiniz pratik mobilya ve düzenleyiciler ile şık tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Geniş ve ferah evlerde dekorasyon düzenlemesi yapılırken odanın yapısına göre birleşik alan bir televizyon ünitesi yardımıyla ayrılabilir. Duvar örme işlemi yerine içinizi rahatlatacak bir çözüm bir nevi seperatör görevi gören hem de alan kullanımını arttıran bu yapılanma ile sanal bir sınırlama oluşturabilirsiniz. Bu sizler için pratik bir seçim olacaktır.

Kartonpiyer duvar tasarımları

Yine birleşik odalar için güzel bir çözüm. Kartonpiyer duvar tasarımları son zamanın oldukça rağbet gören ve ev dekorasyon yapısında şık bir görünüm sağlayan yapılanmalardan bir tanesi olmakta. Ev yapısında salon ile kapı girişi birleşik olduğunda kartonpiyer ile duvar ayırma işlemi bir arada yapılabilmektedir. Teşhir alanı olarak kullanılan bu alan tasarımla bütünleştiğinde adeta evin ayrılmış bir bölümü ve bir nevi aksesuarı haline dönüşecektir. Böylece kendinize ayrılmış ideal bir alan oluşturmuş olacaksınız.

Geometrik Raflar

Salon dekorasyonunu estetik olarak tasarlanmak oldukça önemlidir. Salonlarda kullanılan geometrik raflar dekoratif seperatörler haline dönüştürülebilmektedir. Bunu ayrıca bir kitaplık veya raf olarak tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde modern bir dekorasyon yapısı oluşturmuş olabilirsiniz.

Renkli ahşap detaylar

Vestiyer veya benzer içerikte bir mobilya olarak tasarlanan ürünler bir nevi arka plan görevi oluşturmaktadır. Salon için hem renkli ve şık bir alan oluştururken hem de aynı zamanda salonunuzun kullanışlı bir yapıda olmasına katkı sağlamaktadır.

Uzanan ahşap raflar

Kapı girişlerinde bulunan ahşap raflar bağımsız bir dekorasyon yapısı oluştururken çok yönlü kullanıma sahiptir. Hem kapı girişinizde hem de salonunuzun bir kısmında uzun tıpkı bir merdiveni andıran ahşap raflar oldukça hoş bir görünüm sağlamaktadır.