Çocuklarımız ilk doğduğu andan itibaren kendi yaş grubuna göre oda tasarımları yaparak farklı dekorasyonlarla onların odasını oluşturuyoruz. Küçük yaşlarda bebek odası, çocukluk döneminde çocuk odası takımları ve genç yaşlarında ise genç odası takımları ihtiyaç olmaktadır. O halde bizlerde genç erkekler için en çok tercih edilen genç odası takımlarını ele alıp, bu konuda yeni çıkan tasarımları ele aldık. Oldukça hızlı gelişen mobilya sektörü de bu alanda birbirinden güzel genç odası takımları sunuyor.

Genç erkekler için için genellikle daha yaşlarına uygun renk ve modeller seçmek gerekir. En çok krem, açık kahve, turkuaz, siyah, beyaz, gri, bej, tropik mavi, vizon rengi gibi renkler seçebilir.

Genç erkeklerde oda takımlarında yer alan parçaları dikkatli seçmek gerekir. Özellikle ihtiyaç dahilinde seçimler olması gerekir. Standart bir oda takımında sürgülü ya da kapaklı giysi dolabı, karyola, şifonyer, 2 komidin, çalışma masası yer alıyor. Bunun dışında modeline göre kitaplıklar da yer alıyor. Tabi bu hazır olarak satılan oda takımlarında yer alan parçalar. İsteğe göre de bu parçalarda değişiklik yapmak mümkün olmaktadır. Kendiniz özel olarak yaptırmayı düşünüyorsanız, bu modellerden ilham alabilirsiniz.

Genellikle standart oda takımlarında yer alan parçaların tamamına yakını kullanılmaktadır. Özellikle kitaplık, şifonyer komidin ve çalışma masası en çok iptal edilen parçalar olsa da isteğe göre birden fazla ya da birkaçını iptal etmek mümkündür. Odadan yer tasarrufu yapmak isterseniz komidin olmayabilir. Bunun yerine daha geniş olan giysi dolabı işinize yarayacaktır. Fakat kitaplık ve şifonyer genç bir erkeğin odasında bulunması gerekir. Özellikle yaşları büyüdükçe aksesuarlara ve kozmetik ürünlere ihtiyaçları olmaktadır. Bununla beraber kitapları da elbette onların hayatına yön veren en önemli üründen biridir. O yüzden özel bir yeri hak ediyorlar. Biz daha fazla uzatmadan sizleri bu güzel genç erkekler için en çok tercih edilen genç odası takımları ile baş başa bırakalım.