Moda kavramında her ne kadar zaman geçtikçe yenilikçi bir yol izlense de asla eskimeyen ve değerlerini kaybetmeyen klasik yapılı birden fazla eşya bulunmaktadır. Bu eşyaların modasını geçirmeye zaman yetmemek ile beraber yapılan her tasarım bizlere geleneklerimizi anımsatır. Peki nasıl tasarlanır geleneksellikten ödün vermeyen bir ev tasarımı?

Geleneksel bir yapıda ev tasarlamanın formülü matıken yeni teknolojiye sahip ürünler ile eski mobilyalarınızı kombinlemektir. Bu sayede hem eşyadan tasarruf etmiş hem de fonksiyonel kullanıma sahip bir yaşam alanı elde etmiş olacaksınız.

Anılarınızı Yansıtan Duvarlar

Misafirlerin her zaman için dikkatini çeken en önemli bakış açısı duvarlardır. Duvarlarda bulunan tablolar veya benzeri tasarımlar her zaman için dikkat çeken unsurlardır. Klasik bir dekorasyonun vazgeçilmez güzelliğinden biri de anılarınızın duvara yansıtılmasıdır. Fotoğraflarınızı siyah beyaz yaptırarak farklı boyutlardaki çerçevelere yerleştirip duvarınızı hareketlendirebilirsiniz. Sizin için unutulmaz anların duvarda hayat bulması da son derece hoş bir durum olacaktır.

Evimizin en önemli yaşam alanlarından bir tanesi de mutfaklarımızdır. Eskitme modelli bir masa yine aynı desene sahip sepetler ile hem kendinize fazladan saklama alanı yapıp hem de aynı zamanda hoç bir ambians oluşturabilirsiniz.

Evinizde Koleksiyonlarınıza Yer Verin

Hemen hepimiz farklı tasarıma sahip şişeleri, baharatlıkları, klasik modele sahip tabak ve benzeri eşyalarımızı sergilemeyi severiz. Asla eskimeyen bir tarz yakalamak adına bunlar bizler için en güzle alternatif. Kapalı dolaplar ardına saklamaktan ise açık raf bölmeleri ve askılıklar ile sevdiğimiz parçaları evimizde dekore edebiliriz.

Tamamlayıcı Ürünler

Eski tarza sahip eşyalar ile modern eşyaları bir arada kullanarak tamamlayıcı formda bir stil oluşturabilirsiniz. Geleneksel bir kombinasyon uygulamasında bulunuyorsunuz diye evinizin orjinal dengesini sarsmak zorunda değilsiniz.

Son zamanın en güzle ve en çok tercih edilen ürünleri doğal yaşam kesitli ürünler olmakta. Kütükten sehpalar, masalar, askılıklık ve tabureler bu yıl en çok tercih edilen ürünler olmaktadır.

Kitap okumayı seven biriyseniz kendinize ait bir kitap okuma köşesi oluşturmanızı tavsiye ederiz. Sallanan bir koltuk temine dip kitaplık alanı önüne koyarsanız bu sayede hem şık hem de huzur bulacağınız bir dinlenme alanı oluşturmuş olabilirsiniz.

Gardırobunuzda açık dolaplara yer verin veya fazlalık eşyalarınızı ahşap saklama kutuları ile düzenleyerek daha şık daha kullanışlı alanlar elde edebilirsiniz. Genellikle bohem tarzda ürünler ve sade şık dekorasyon yapısında bir tasarım düşünüyorsanız temin edeceğiniz bir çok ürünü İkea‘ da bulabilirsiniz. Birbirinden güzle ve tamamlayıcı nitelikte ürünler ile düşük maliyette daha etnik bir tasarım uygulamasında bulunmanız mümkün. Özellikle de açık raf ve dolap ürünlerinden düzenleyici formda ufak aksesuarlara yönelik bir çok çeşidi bir arada bulabilirsiniz. Bir diğer İkea dekorasyon ürünlerinin farkı ise tamamen fonksiyonel yapıda tasarlanmış olmalarıdır.