Her evde olmazsa olmaz diye kabul edilen demirbaş eşyalar genellikle beyaz eşya diye bilinse de aynalar da olmazsa olmaz ev eşyası sınıfında değerlendirilebilir. Aynası olmayan bir ev neredeyse yoktur. O nedenle bayanlar evlerine aldıkları modern ayna modelleri konusunda adeta birbirleriyle yarışmaktadırlar.

Genellikle yatak odasında olduğu bilinen şık ayna modelinin yanı sıra salonda ya da antrede de bulunması gerektiği kanısındayız. Bu nedenle evinizin havasını değiştiren ve dekoratif bir hava katan gümüş ayna modellerine göz atmanızda fayda vardır. Aynasız resmen çıplak duran salonları tamamlayarak bambaşka bir atmosfer katmaktadır.

Birbirinden renkli ve şık olan modellerin seçimi konusunda yapmanız gereken salonda bulunan eşyalarınızla kontrast olmasıdır. Yani oldukça şık ve modern bir koltuk takımınız varsa bu durumda çok göze batmayan sade ayna modelini tercih edebilirsiniz. Ancak yok eşyalarınız gösterişli değilse bu durumda bakmanız gereken modeller altın varaklı ayna modelleri olmalıdır. Zevklerinize göre tercihte bulunarak kendinize bir iyilik yapın ve sürekli zaman geçirmek durumu da kaldığınız evi biraz değiştirmiş olun.