Her kadın evinin şık olmasını ister . Belirli dönemlerde evinde yenilik yaparak bu şıklığı sürdürmeye çalışır. Yenilikler içinde para harcaması gerektiğini düşünür. Elbette ki para harcayarak daha güzel yenilikler yapabiliriz ama paramız yok ise bütçemizi zorlamadan da yenilikler yapabiliriz.

ev 300x300 Hanımlar, bütçenizi zorlamadan evinizde yenilikler yapın

Örnek olarak;

Yeni ve kullanışlı bir yatak başı mı yapmak istiyorsunuz? Size hızlı ve kolay bir önerimiz var. Yatağınıza uygun ölçülerde bir MDF kestirin. Yanmayan dolgu malzemesini üzerine yapıştırın. İstediğiniz kumaşla da kapladığınızda yatak başınız emrinizde!

Rengi solmuş havlularınızı atmayı düşünüyorsanız bir dakika durun. Rengi solmuş olsa da o havluların eski rengine dönmesini sağlayabilirsiniz. Hobi marketlerinde bulabileceğiniz kumaş boyaları, eski havlularınıza yeni ve ışıltılı bir renk katıyor. Kumaş boyalarını doğru kullanırsanız, ortaya harikulade bir manzara çıkıyor. Tüm bunlara rağmen rahatlıkla makinede de yıkayabiliyorsunuz.

Yeni bir teknik olarak ayna parçalarını çekmece alınlarına yapıştırsanız nasıl olur? Bu şekilde hem farklı hem de güzel bir görüntü oluşturursunuz.

Perdeleriniz çok eskidi ve siz görüntüsünden sıkıldınız. Yenisi için biraz daha bekleyin. Çünkü bu teknik perdelerinizi yeniden sevmenizi sağlayacak. Önce parlak ve mat boncukları bir araya toplayın, sonra etek kenarları boyunca perdeye serpiştirip dikin. Hem çok gösterişli bir görüntü elde edersiniz, hem de bu yeni görünümle yeni perde almanıza gerek kalmaz!

Antreler için şık görünümler mi elde etmek istiyorsunuz? O zaman bu tekniği çok seveceksiniz. Öncelikle canlı bir ton seçip odanızın bir duvarını boyayın. Bu duvarın üzerine de renkli askılıklar asın. Hem bu yöntem ile ortadaki ıvır zıvırı da eğlenerek toplayacaksınız.

Sizin evinize de yaz geldi mi? Yoksa hala sonbaharda mısınız? Eğer yanıtınız sonbahar ise gelin evinize yazı beraber getirelim. Eski masalarınızdan birini mavi renge boyayın. Üstüne denizde olan hayvanlardan bazılarının(örneğin denizyıldızı, midye vs.) desenli çıkartmalarını yapıştırın. Üzerine de vernik sürdüğünüzde işte yazın sıcaklığı evinizde!

Eğer dolabınızdaki renkli kozmetik ürünleri farklı tonlardaysa, onları hemen çıkartın ve aynı tonlardaki kozmetik ürünlerini koyun. Krem, parfüm ve vücut şampuanı gibi şişeleri bir araya koyarak farklı dekorasyonlar elde edebilirsiniz!

İşte sizinle bazı ucuz dekorasyon fikirlerini paylaştım. Siz de bu şekilde değişik dekorasyonlar üretebilir, evinize şenlik getirebilirsiniz.