Ev dekorasyonunda son zamanın trendi olan uygulamalardan bir tanesi de dıy projeleri olmakta. Duvar boyamalardan ahşap ürün tasarımlarına boya işlemlerinden halı kilim örüp kullanmaya kadar bir çok alanda kişiler günümüzde daha çok emek verdikleri ürünleri kullanmaya başlamakta. Bu sayede hem evimizdeki ürünler daha kullanmaktan zevk aldığımız nesnelere dönüşecek hem de daha ekonomik hale dönüşecektir.

Haydi başlayalım!

Mobilyalarınızı boyayabilirsiniz

Eskimiş mobilyalarınızdan kurtulmak yerine onlara bir şans daha vermeye ne dersiniz? Masa sandalyeniz de dahil olmak üzere birçok alanda boyama uygulamasında bulunabilirsiniz. Böylelikle hem atmak üzere olduğunuz eşyalarınızı yenilemiş hem de bu yenileme için yüksek bir meblağ ayırmamış olursunuz. Üstelik bu durum moda haline dönüşmüş iken oldukça mantıklı!

Masanızı kendiniz tasarlayın

Son zamanların dekorasyon fikirlerine göz attığımızda hep masif ürünler ile tasarlanmış doğal ürünleri gözlemlemekteyiz. Öyle ki birçok konseptte kütük tasarımları bununla beraber elde ne varsa ahşap vb kullanıma uygun alınıp tasarlanarak bir masaya dönüştürülmekte. Bir diğer fikir olarak da şunu sunabiliriz. İkinci el mobilyacılardan eski masa vb masa kullanımına uygun ürünleri temin ederek bunları dönüştürebilirsiniz.

Portatif duvar panelleri

Son zamanların popülaritesi haline dönüşen bir uygulama da portatif duvar yapılarıdır. Kullanım bakımından açık planlı bir salonu bulunan kişilere için harika bir proje olmakta. Yaşam alanınızda kesitler yapmak ve bir alanı diğerinden ayırmak istiyorsanız duvar örmek gibi uğraştırıcı ve hoş durmayan bir yapılandırmadan ise dikdörtgen çerçeveler ile birleştirilmiş bir paravan tasarlayabilirsiniz. Oluşturacağınız kontraplar sayesinde hem odanızda şık bir görünüm oluşacak hem de kendiniz için ekstra bir alan oluşturmuş olacaksınız.