Ev dekorasyonu denilince herkesin aklına farklı farklı fikirler gelebilmektedir. Ancak ev dekorasyonu aslında çok detaylı ve bölümlere ayrılan bir iştir.

Öncelikle bu konuda genel bir ev dekorasyonu ile başlanabilir ve sonrasında odalara göre bölümlendirilebilir. Genel ev dekorasyonu denilince evin yapısı, yansıtacağı hava, dizaynı olarak yorumlasak da bunun altında;

–        Koridor dekorasyonu
–        Oturma odası – salon dekorasyonu
–        Mutfak dekorasyonu
–        Çocuk odası / bebek odası dekorasyonu
–        Banyo dekorasyonu
–        Yatak odası dekorasyonu
–        Çalışma odası dekorasyonu
–        Balkon dekorasyonu
–        Bahçe dekorasyonu

Gibi konular tek tek inceleyebiliriz.

ev-dekorasyonu

Dekorasyon her ne kadar insanın zevkine hitap eden bir anlayış olsa da burada bilim ve genel bilgilerin önemi asla atlanmamalıdır.

ev dekorasyonu 2

Örneğin ev yada büro dekorasyonu ile uğraşan kaç kişi renklerin bilinç altımıza yansıttığı önemi biliyor ? Renkleri incelerseniz görebilirsiniz, kaç kişi yoğun mor rengin insanı bunalıma ittiğini biliyor sizce ? Bunların hepsi gerçekten profesyonel düşünülmesi gereken konulardır. Ben moru çok severim deyip her yeri mor yapmanın anlamı yoktur. Tabiki hepimiz mor kullanıyoruz ancak hepimiz renklerin ne anlama geldiğini bilmeli ve ona göre tasarım dilimizi kullanmalıyız. Ev tasarımı konularından bahsederken ofis – büro ve iş yeri tasarımı konusunu da atlamamalıyız. Mesela neden burger king – mc donalds  – kfc gibi birçok fast food firması kırmızı kullanıyor?