En Yeni ve Kullanışlı Mutfak Dolapları | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

En Yeni ve Kullanışlı Mutfak Dolapları

1 Şubat 2018
1.443
 • Sponsor Bağlantı
  En Yeni ve Kullanışlı Mutfak Dolapları

  Ev alırken ya da ev kiralarken özellikle bayanlarımızın fazlasıyla dikkat ettiği bölge mutfak olmaktadır. Mutfak bir evin en  önemli sayılan mekanlarından biridir. Dolayısıyla bu alan bayanlarımız için en güzel mutfak dolapları ile döşenmiş olması gerekir. Bunun içinde en yeni ve kullanışlı mutfak dolaplarını sizler için seçtik.

  Yeni mutfak dolabı yaptırıyor ya da yeni bir evde mutfak dolaplarının nasıl olması gerektiği konusunda fikir sahibi olmak istiyorsanız öncelikle bazı kriterleri bilmeniz gerekir. Bunların başında :

  1. Kalitesi ve Sağlamlığı
  2. Kullanım şekli
  3. Görüntüsü gelmektedir.

  Mutfak Dolabının Kalitesi ve Sağlamlığı

  Mutfak dolaplarının en önemli özelliği tabi ki sağlamlığıdır. Aksi halde zamanla mutfak dolapları kullanımdan ya da çok ağır yükten dolayı deforme olarak kazalara neden olabilir. Hele ki kırılan ve yerinden çıkıp düşen mutfak dolapları ile kimse karşılaşmak istemez. Çok kötü sonuçlar doğabilir. Bundan dolayı asla ucuz üretim yapan ya da sırf fiyatı uygun diyerek kötü malzemeler kullanılmış mutfak dolaplarına yanaşmayınız.

  Kalite olarak da dikkat etmeniz nokta ise dolapların silinebilir, nemden, kokudan ya da herhangi mutfak lekelerinden dolayı yıpranmaması gerekir.

  Mutfak Dolabının Kullanım Şekli

  Mutfak dolapları her ne kadar mutfak eşyalarımızın depolanması için iyi bir işlevi olsa da yerleşim ve gereksiz dolaplar yüzünden mutfağımızda yer ,şal etmektedir. Dolayısıyla mutfak dolaplarında fazla dolap yerine işlevsel dolap fikirleri olması gerekir. Örneğin; kavanozlarınızı saklayabileceğiniz ince ve tek tek rafları olan uzun dolaplar mutlaka olmalıdır.

  Modern Mutfak Dolapları

  Yukarıda bahsettiğimiz dikkat edilmesi gereken noktalardan sonra tabi ki mutfak dolaplarının da görüntüsü çok önemlidir. Her yeni sene farklı modeller olsa da çok fazla tasarım da değişiklik olmamaktadır. Değişen kısımlar genelde dolap yapısı, rengi ve desenlerde olmaktadır. Ama siz siz olun tıpkı duvar kağıdı gibi içinde bolca deseni olan mutfak dolaplarından uzak durunuz. İki renkli, parlak görünümlü ve kulpları modern olan mutfak dolapları artık modern evlerin adeta süsü oluyor.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Küçük Mutfaklar İçin Tavsiyeler
  Küçük Mutfaklar İçin Tavsiyeler
  Mutfak Duvarlarını Değerlendirmenin 3 Pratik ve Şık Yöntemi
  Mutfak Duvarlarını Değerlendirmenin 3 Pratik ve Şık Yöntemi
  Mutfak Duvar Rafı Tasarımları
  Mutfak Duvar Rafı Tasarımları
  Amerikan Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Amerikan Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.