En Kullanışlı Mutfak Dolabı Renkleri | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

En Kullanışlı Mutfak Dolabı Renkleri

8 Mart 2018
1.917
 • Sponsor Bağlantı
  En Kullanışlı Mutfak Dolabı Renkleri

  Boya renkleri adeta göz alıcı ve çok fazla renk tonu olmasından dolayı kafa karıştırıcı olmaktadır. Hatta zaman zaman bu süreç sinir bozucu hale gelebilmektedir. Zor karar veren bir kişiliğe sahip biriyseniz adeta bu durum kabusa dönecektir. Hele ki mutfak gibi çok zaman geçirilen mekanda renk tonu belirlemek ise yorucu olacaktır. Fakat bizler bu konuda uzmanların ve iç mimarların fikrinden yararlanarak sizler için en kullanışlı mutfak dolabı renklerini belirledik.

  Mutfağa geldiğiniz zaman öncelikle nasıl bir renk tonu sizi karşılamasını istersiniz bunu düşünün. Koyu renkler mi yoksa daha canlı ve iç açıcı renk tonları mı sizi mutlu eder? Özelikle yıllardan beri klasik mutfak dolabı renklerimiz vardır. Koyu kahve, krem renk ikilisi ya da koyu bordo ve krem ikilisi. Bunlar adeta eski her evde görebileceğiniz mutfak dolabı kardeşliği olarak adlandırılır. Fakat şimdilerde bunlardan kurtulmanın zamanı geldi. Mutfağa baktığınızda beyaz, gri, mavi, kırmızı, sarı ve yeşil parlak renkler gerçekten çok güzel uyum sağlıyor. Bu tonların her biri  mutfak için farklı şeyler yapabilir, hepsi sıcak ve hoş bir alan yaratmaya yardımcı olur.

  En kullanışlı mutfak dolabı renklerinde daha çok ikili renk kombinasyonunu öneririz. Hatta bazı renklerin iştah açıcı olduğu söylenir. Eğer yemeğe çok düşkün iseniz, bu renklerden uzak durmakta fayda var. Örneğin; kırmızı, turuncu, sarı bu renklerden bazılarıdır.

  Her ne kadar klasik olsa da beyaz rengin mutfağa çok yakıştığını söyleyelim. Fakat tek başına beyaz değil. Bu beyaz rengi, farklı renk ile kombine edebilirsiniz. Üst kısım beyaz ve tonları, alt kısım ise farklı renkler olabilir. Beyaz-gri, beyaz- açık yeşil, beyaz-açık kahve, beyaz-vizon, beyaz-taba, beyaz-zümrüt yeşili gibi alternatif renkler olabilir. Hatta son yıllarda, aşağıda resimlerde göreceksiniz, bu tarz mutfak dolabı renkleri çok moda oldu. Unutmayın her ne renk olursa olsun önemli olan mutfak dolabı renkleri seçtikten sonra ona uyumlu rengi iyi belirlemek gerekir. Umarız bu mutfaklar, kullanışlı mutfak dolabı renkleri belirlemenizde size ilham verecektir. Favorilerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Küçük Mutfaklar İçin Tavsiyeler
  Küçük Mutfaklar İçin Tavsiyeler
  Mutfak Duvarlarını Değerlendirmenin 3 Pratik ve Şık Yöntemi
  Mutfak Duvarlarını Değerlendirmenin 3 Pratik ve Şık Yöntemi
  Mutfak Duvar Rafı Tasarımları
  Mutfak Duvar Rafı Tasarımları
  Amerikan Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Amerikan Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.