Günümüzde modern evlerin birçoğunda koridor ve antre dekorasyonlarına fazlası ile önem verilir oldu. Akıllı depolama çözümlerinden, şık aydınlatmaya kadar koridorunuza vaat etmeniz gereken tüm bilgileri ve fikirleri sizlere sunacağız. Bir koridor ve antreden daha fazlası olan bu mekanınız kesinlikle dekorasyona dikkat etmeye layıktır.

Güzel bir şekilde dekore edilmiş bir koridor ve antre aslında diğer odalarınızın nasıl döşendiğine dair ipuçları verir.  Kapıdan içeri girer girmez misafirleriniz ve sevdikleriniz için kendi iç mekan stilinizi sunar.

En güzel koridor ve antre dekorasyonlarında renk kombinasyonları oldukça önemlidir. Rahatlatıcı ve göze batmayan tonlar seçilmelidir. Nötr renkler ortamı daha hafif ve havadar görünmesini sağlayacaktır. Pastel renkler ise neşeli ve rahatlatıcı etki verir. Son yıllarda da gri ve tonları da mükemmel bir etki verdiğini de belirtelim. Bunların dışında koridorunuzda boya yerine farklı duvar kağıtları ve duvar stickerları da kullanılabilir. Hatta son yıllarda çıkan harika desenli stickerlar çok moda.

Koridor ve antre dekorasyonlarında en çok öne çıkan mobilyalardan biri dresuarlar oldu. Dolayısıyla binlerce modelde dresuarlar karşımıza çıkıyor. Bunlar klasik, spor, antik, rustik, aynalı, aynasız gibi etkileyici ve benzersiz tasarımlar bulunuyor. Bu mobilyayı seçerken koridor ve antrenizin genel dekorasyonuna uymalısınız. Eğer dar bir girişiniz var ise şık ve büyük aynalı dresuarlar bu alanı daha geniş görünmesine yardımcı olur.

Koridor ve antre dekorasyonunda bir diğer detay halılardır. Halı olarak alışılmış koridor halılarının dışında daha farklı tasarımlara göz atın deriz. Örneğin; lazer kesim halılar, oval, şık desenli püsküllü halılar olabilir. Açık renkleri tercih etmekten asla çekinmeyin. Hatta fayanslarınız parlak ve şık görünümlü ise her tarafı halı ile kaplama hatasına düşmeyin. O halde tüm bunları modellerimizde görmek istiyorsanız galerimizi görmeden karar vermeyin.