Yaklaşık olarak 18. ve 19 yy. ortaya çıkan küvetler o dönemlerde oldukça lüks olarak görülüyordu. Çok ağır malzemelerden yapılan küvetler klasik ve ayaklı olarak dekoratif bir görüntü de olmaktaydı. Şimdilerde de artık bazı modern evlerde, otellerde, apartlarda çok özel küvetler yer alıyor. Sizde banyonuza geleneksel ve retro bir görünümü vermek isterseniz en güzel küvet modelleri sizler için araştırdık.

Öncelikle banyonuzda küvet kullanacaksanız belli bir büyüklükte olması gerekir. Küveti koyacağınız zaman banyonuzda yeterli yere sahip olmalısınız. Bununla beraber banyonuzun genel dekorasyonuna da uygun tarzda küvet olmalı ki, çok fazla göze batıp, dekorasyona uyumsuz olmamalıdır.

Ayaklı Küvet Modelleri

Küvet alırken boyutu ve şekli farklı modelleri göreceksiniz. Banyonuzda geleneksel, sarayları andıran bir dekorasyona sahipseniz o halde ayaklı küvetler öneriyoruz. O kadar farklı ayak modeline sahip küvetler var ki, görünce hayran kalmamak elde değil. Farklı renklerde küvet ayakları ile banyonuzun dekorasyouna destek katabilirsiniz.

Banyo küvetinizin her zaman geleneksel tarzda olması gerekmez. Aslında, zarif bir dokunuş kazandıran daha modern bir dekorasyonda renkli küvetler çok iyi bir performans sergiliyor. Süslü ayaklar, minimal renkler, soyut sanat ve mermer döşeme zemini ile mükemmel bir kontrast oluşturuyor. Yalnız seçeceğiniz küvet rengi banyonuzun genel dekorasyonu bozmamalıdır. Yer fayansları ve duvar fayanslarınızla iyi bir kontras yapmalısınız.

Renkli küvetler birçok insanda güçlü duygular uyandırmaktadır. Motivasyonları ne olursa olsun, bir sürü insan bu görkemli güzelliklerden birini kendi evleri için istemektedir. Ayrıca oldukça havalı ve sıra dışı olan bu küvetleri görünce sizde çok beğeneceksiniz. Sizlere fikir olacak ve özenle seçtiğimiz renkli küvet ve diğer bazı küvetlerden hazırladığımız modeller şöyledir: