Elektriksiz Aydınlatmalar | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Elektriksiz Aydınlatmalar

27 Kasım 2014
1.409
 • Sponsor Bağlantı
  Elektriksiz Aydınlatmalar

  Yaşadığımız yüzyıl itibari ile elektriksiz aydınlanma sistemlerine pek ihtiyacımız yok. Çok uzun yıllardır elektrik kullanıyoruz fakat bazı elektriksiz aydınlatma araçlarından da vazgeçemiyoruz çünkü dekoratif eşyalar ve hepsi birer klasik.

  Loş ortamlardan hoşlanan kişiler sadece dekorasyon amacıyla değil aydınlanma amacıyla da kullanabiliyor.

  Eski zamanların sıcaklığını, loşluğunu anımsatan şamdan, mum, gaz lambası ve fener gibi aydınlatan gereçler bu günün şık dekorasyon örneklerini oluşturuyor.

  Vazgeçilmez Şamdanlar

  Genellikle şamdan deyince çoğu insanın aklına görkemli şamdan modelleri geliyor. Her ne kadar modern halleriyle de güzel olsalar, görkem şamdanların ruhunda olan bir şey. Dönem dekorasyonlarını, ihtişamlı sofraları ve zenginliği anlatan şamdanlar özellikle de bir ev için olmazsa olmaz objelerdir.

  Dekoratif mumlar

  Mum kullanmaktan sanırım hiç vazgeçemeyeceğiz. Zaten vazgeçmek için de bir sebep yok. Mumlar o kadar romantik ve şirinler ki onlara ihtiyacımız var. En zıt mekânlara bile bir duygusallık katabilir.

  Gaz lambaları

  Eskiden babaannelerimizin gözü gibi baktığı gaz lambalarının modası hiçbir zaman geçmiyor. Çok farklı tasarımlarda bile gaz lambası çok etnik ve nostaljik. Özellikle porselen ve cam gaz lambaları orijinali yansıttıkları için en beğenilen lamba modelleri olmuştur.

  Estetik fenerler

  Fener deyince akla ilk gelen denizci fenerleridir. Fener modelleri aslına sadık kalan ve çok değişmeyen tasarımlardır çünkü o bir fenerdir☺ yani fener böyle olur diyeceğimiz geliyor. Modern dekorasyonlarda ve bahçe dekorasyonlarında vazgeçilemeyen denizci fenerleri birçok dekorasyon mağazasında bulunan objelerdir.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yatak odası için abajur modelleri
  Yatak odası için abajur modelleri
  Birbirinden Şık Avize Modelleri
  Birbirinden Şık Avize Modelleri
  Şamdan Modelleri ve Fiyatları
  Şamdan Modelleri ve Fiyatları
  İkea Lambader Modelleri
  İkea Lambader Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.