Ekonomik Dekorasyon Fikirleri | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

19 Mayıs 2011
1.792
 • Sponsor Bağlantı
  Ekonomik Dekorasyon Fikirleri

  Evinizin dekorasyonunda yenilik yapmak istiyorsunuz fakat, bunun için yeteri kadar para harcamakta istemiyorsunuz. Öyle ise bu yazımızda sizler için yer verdiğimiz ekonomik dekorasyon fikirlerini dikkatlice okuyun:)

  dekorasyon1 300x225 Dekorasyon fikirleri hemde ekonomik

  Farklı bir dekorasyon anlayışı yaratmak istiyorsunuz ama bunu yaparken bütçenizin de zorlanmaması gerekiyor.

  Dekorasyonda tasarruf edebileceğiniz noktaları bilirseniz, boşuna para kaybından kurtulursunuz. Evinizde yenilediğiniz veya değiştirdiğiniz her şeye büyük harcamalar yapmak zorunda değilsiniz.

  Yeterince kaliteli ve iyi dikilmiş perdeleriniz varsa, odanızda dikkati başka yere çekmenize gerek yoktur. Asmak için fazla süslü veya dikkat çekici askı demirleri ya da raylar kullanmak yerine, bu konuda tasarruf ederek, daha basit modeller tercih edebilirsiniz. Metal veya işlenmiş demir askı boruları, ahşap olanlara oranla daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca askı sistemini seçerken, pencerenizin boyutlarını da dikkate almanızda fayda var.

  Yatak ve nevresim takımları, yatak kalitenizi arttırmak ve iyi bir uyku için elbette önemlidir ancak bütçenizi fazla zorlamadan da iyi bir nevresim takımı satın alabilirsiniz. En iyi kalite saf pamuklu ya da ham ketenler, kumaş kalitesi adına memnun olabileceğiniz seçeneklerdendir. Ancak bu kumaşları ütülemek zordur. Bu nedenle sentetik-koton karışımı yatak örtüleri ve nevresim takımları daha kullanışlıdır. Üstelik fiyatları da daha uygun olabiliyor. Böylece yatak odanızda dilediğiniz zaman farklı desen ve renklerde takımlar kullanarak, durağanlıktan kurtulabilirsiniz.

  Seçtiğiniz bir lamba başlığı, aydınlatmanızın havasını tahmin edemeyeceğiniz kadar değiştirebilir. Eğer akıllıca bir seçim yaparsanız, sıkıldığınız zaman sadece lamba başlığını değiştirerek, ucuza değişiklik sağlayabilirsiniz. Düz hatlı, silindirik şapkalar, abajurunuza modern bir görüntü kazandırır. Bu tarz bir başlık için, koton ya da çeşitli renklerde ipekli kumaşlar kullanabilirsiniz ki, bu daha da tasarruflu bir çözümdür.

  Eğer üzeri kendinden baskılı, dantel desenli bir başlık kumaşı tercih ederseniz, mekanda stilinizi ön plana çıkarmış olursunuz. Abajur şapka satın alırken dikkat etmeniz gereken, kullandığınız abajur gövdesiyle ve yerleştireceğiniz yer ile orantılı olmasıdır. Başlığınızın çapı, ayağın kapladığı alan genişliğinde olmalıdır. Bu formüle ampul formunda olanlar dahil değildir.

  Yastık veya örtü gibi aksesuarlar, kanepenizin görüntüsünü tamamen değiştirebilir. Ancak bunlar için fazla para harcamanıza gerek yok. En son moda renkleri inceleyerek, sokağınızdaki mefruşatçıda yaptırabilir ya da gerçekten beğendiğiniz modelleri mağazalardan, hatta semt pazarlarından bile alabilirsiniz. Fiyatta ucuz ama görüntüde şık yastık ve örtü modelleri ile kanepeniz olduğundan daha şık görünecektir.

  Dekorasyonunuzun etkisini pekiştirmek için, parça halılar veya farklı desenlerde kilimler kullanabilirsiniz. Piyasada makul fiyatta pek çok renk ve desende, ister klasik, ister modern tarzda halı ve kilim bulmak mümkün. Böylece odanızda zaman içinde bir değişiklik yapmak isterseniz, bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Antre Dekorasyonu
  Antre Dekorasyonu
  Bauhaus Şömine Modelleri
  Bauhaus Şömine Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.