Ev dekorasyonunda duvarlarımızda şık tasarımlara yer vermek oldukça hoşnut kalacağımız işlemlerdendir. Ev dekorasyonu yaparken özellikle hazır aksesuarlar yerine el emeği kendin yap ürünlerini tercih etmek daha ön planda.

Yeni trend hazır panolar yerine farklı model ve desende tabak tasarımları duvarda yerini almaktadır. Bazen evimizde olan çok sevdiğimiz veya bizde anısı olan tabak çanakları atmak istemeyiz. Buda bizlere evimizin bir çok alanında kullanabileceğimiz dekorasyon objesi olarak geri döner. Çünkü her ne kadar kırık veya takımı bozulmuş bir tabak dahi olsa eskiye gittiğimizde bunu önemseyip bizler için koleksiyonumuz da yer vereceğimiz bir parçaya dönüşebileceğini söyleyebiliriz. Peki tabaklar ev dekorasyonumuzu nasıl tamamlar? Hangi yöntemlerle nasıl bir duvar tabak kombinasyonu yapabiliriz?

Çerçeve askı aparatı

Tabakları duvara monte etmek için kullanılan aparatlardan bir tanesi de çerçeve askı aparatıdır. Hırdavatçılarda bulabileceğiniz aparatlar tabakların arka kısımlarına yapıştırılır. Bunu sağlam bir yapıştırıcı ile yapabilmeniz mümkün.

Metal halka ile demonte

Hobi malzemesi satan sitelerde veya dükkanlarda bulunan metal halkalar herhangi bir yapıştırıcı veya bant ile yapıştırılabilir.

İp ile yapıştırma

Oldukça basit bir yöntem olan ip ile duvara monte edilen tabaklar ağır bir tabak olmadığı sürece uygulanabilir bir işlem. Boyut olarak uygun bir ip seçerek tabaklarınızın alt kısmına yapıştırma yapıp kullanılabilir. Bu çok sağlıklı bir uygulama değil ama elinde malzeme olmayanlar için alternatif diyebiliriz.

Açma halkası

Elinizde var olan malzemeleri değerlendirmeniz için bir önerimizde açma halkaları. Duvara tabağınızı asacağınız zaman elinizde başka bir alternatif yok ise bu seçenek oldukça ideal. Tabaklarınızı güçlü bir yapıştırıcı ile açma halkasına tutturun. Ardından kuruduktan sonra asmak istediğiniz yere asabilirsiniz.

Hazır askı aparatı

Asma aparatı olarak en güvenli olan yöntemlerden bir tanesi de hazır askılar olmakta. Mekanizma yapısı olarak yaylı olan aparatlar tabaklarınızın sıkıca duvara asılmasını sağlamaktadır. Tabak boyutları olarak her seçenek bulunmaktadır.

Tabağınızın boyutu ile uyumlu bir aparat tercih edip istediğiniz şekilde duvarınıza monte edip duvar dekorasyonunuzu tasarlayabilirsiniz.