Duvarlarınızda tabaklarınıza yer vermenizi sağlayacak yöntemler | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Duvarlarınızda tabaklarınıza yer vermenizi sağlayacak yöntemler

 • Sponsor Bağlantı
  Duvarlarınızda tabaklarınıza yer vermenizi sağlayacak yöntemler

  Ev dekorasyonunda duvarlarımızda şık tasarımlara yer vermek oldukça hoşnut kalacağımız işlemlerdendir. Ev dekorasyonu yaparken özellikle hazır aksesuarlar yerine el emeği kendin yap ürünlerini tercih etmek daha ön planda.

  Yeni trend hazır panolar yerine farklı model ve desende tabak tasarımları duvarda yerini almaktadır. Bazen evimizde olan çok sevdiğimiz veya bizde anısı olan tabak çanakları atmak istemeyiz. Buda bizlere evimizin bir çok alanında kullanabileceğimiz dekorasyon objesi olarak geri döner. Çünkü her ne kadar kırık veya takımı bozulmuş bir tabak dahi olsa eskiye gittiğimizde bunu önemseyip bizler için koleksiyonumuz da yer vereceğimiz bir parçaya dönüşebileceğini söyleyebiliriz. Peki tabaklar ev dekorasyonumuzu nasıl tamamlar? Hangi yöntemlerle nasıl bir duvar tabak kombinasyonu yapabiliriz?

  Çerçeve askı aparatı

  Tabakları duvara monte etmek için kullanılan aparatlardan bir tanesi de çerçeve askı aparatıdır. Hırdavatçılarda bulabileceğiniz aparatlar tabakların arka kısımlarına yapıştırılır. Bunu sağlam bir yapıştırıcı ile yapabilmeniz mümkün.

  Metal halka ile demonte

  Hobi malzemesi satan sitelerde veya dükkanlarda bulunan metal halkalar herhangi bir yapıştırıcı veya bant ile yapıştırılabilir.

  İp ile yapıştırma

  Oldukça basit bir yöntem olan ip ile duvara monte edilen tabaklar ağır bir tabak olmadığı sürece uygulanabilir bir işlem. Boyut olarak uygun bir ip seçerek tabaklarınızın alt kısmına yapıştırma yapıp kullanılabilir. Bu çok sağlıklı bir uygulama değil ama elinde malzeme olmayanlar için alternatif diyebiliriz.

  Açma halkası

  Elinizde var olan malzemeleri değerlendirmeniz için bir önerimizde açma halkaları. Duvara tabağınızı asacağınız zaman elinizde başka bir alternatif yok ise bu seçenek oldukça ideal. Tabaklarınızı güçlü bir yapıştırıcı ile açma halkasına tutturun. Ardından kuruduktan sonra asmak istediğiniz yere asabilirsiniz.

  Hazır askı aparatı

  Asma aparatı olarak en güvenli olan yöntemlerden bir tanesi de hazır askılar olmakta. Mekanizma yapısı olarak yaylı olan aparatlar tabaklarınızın sıkıca duvara asılmasını sağlamaktadır. Tabak boyutları olarak her seçenek bulunmaktadır.

  Tabağınızın boyutu ile uyumlu bir aparat tercih edip istediğiniz şekilde duvarınıza monte edip duvar dekorasyonunuzu tasarlayabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Vivense Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Pera Bulvarı Dekorasyon Ürünleri
  Antre Dekorasyonu
  Antre Dekorasyonu
  Bauhaus Şömine Modelleri
  Bauhaus Şömine Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.