Bütün ev hanımlarının banyo temizliğinde en çok şikayet ettikleri konulardan biri de duşakabinde su ve kireç lekeleridir. Bu lekeler, su da bulunan kireçlerin yol açtığı ve zamanla duşkabinde oldukça kötü görüntüye neden olduğundan ötürü, bayanlarımız rahatsız olmaktadır. Eğer siz de aynı problemleri yaşıyorsanız bunun çok kolay püf noktası vardır.

Duşakabinde su ve kireç lekelerini yok etmek için farklı yöntemler vardır. Bunun için piyasada o kadar çok deterjanlar var ki, hatta çoğu da söylenildiği kadar etkili olmuyor. Biz daha çok probleminizi doğal yollardan nasıl yok edebilirsiniz, bunu sizlerle paylaşacağız. Çünkü bu deterjanların içinde alkol ve amonyak bulunuyor. Dolayısıyla siz duşakabini temizlerken, kendi ciğerlerinizi kirletiyorsunuz. Bundan dolayı hem banyo temizliğinde, hem de duşakabin temizliğinde daha doğal etkili yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

En Ucuz ve Etkili Yöntem, Sirkenin Gücü Adına

Sirke, temizlikte olağanüstü bir güce sahip. Hatta birçoğumuz temizlikte sirkeyi farklı alanlarda denemiş olabilirsiniz. O zaman artık bu alanlara duşakabininizi de eklemeye hazırlanın. Evet evet yanlış duymadınız. Sirkenin temizleme gücü sayesinde duşakabinde oluşan tüm kireç lekeleri mucizevi şekilde yok oluyor. Bunun içinde malzemeler çok basit: Püskürtücü şişe, elma sirke ve gazete kağıdı.

Sirkeyi, püskürtme yapacağınız bir şişeye koyunuz. Daha sonra duşakabini temizlemek istediğiniz bölgelerine sıkınız. Gazete yardımı ile silme işlemini yapınız. Daha sonra isteğe göre kurulama yapabilirsiniz.

Kullanacağınız elma sirkesi da oldukça önemlidir. Bazı sirkeler piyasa da sirke olarak satılsa da, etki gücü o kadar az ki, orjinal sirkenin etkisi ile aynı sonucu vermiyor. Dolayısıyla ister kendi yaptığını bir sirkeyi, isterseniz de güvendiğiniz markaların sirkeleri tercih edin deriz. O halde banyonuzda ki duşakabin temizliği yapmanın vakti geldi.