Günümüzde farklı ve değişik tasarımlar oldukça ilgi görmektedir. İş yaşamında dekorasyon işleri ile birlikte sıra dışı fikirlerini ortaya çıkarmaya çalışan insan sayısı artıyor. Dolayısıyla farklı yeteneklerinizi kariyere çevirmenin fırsatları da aralanıyor. Bu yetenek ve talebinizi internet sitelerinde ve dekorasyon işi ile ilgilenen pazarlamacılarla birleştirerek, hem sevdiğiniz işi yapmış olacaksınız hem de evinizde geniş araştırmalar yaparak rahat bir çalışma zamanları oluşturabilirsiniz.

Dekorasyon işinde akıllı ve kurnaz olmaktan ve ev tasarımı ya da dekorasyona aşık olmaktan zevk alırsanız, kendiniz için çalışırsanız, evden çalışmak çok avantajlı olacaktır. Belki başlarda biraz zorlanırsınız ama zamanla kendi çalışma saatinizi ve kendi ücretinizi ayarlayabilirsiniz. Bu işten elde edeceğiniz kârınızı da başka bir ortağınızla paylaşmanıza gerek kalmayacak.

Nereden Başlanacak ve Nasıl Satış Oluşturacaksınız?

Bu iş için öncelikle biraz araştırma yapmak gerekir. Bu araştırmalarınızı ilginç fikirlerinizle birleştirdiğiniz anda yeteneğinizde yol kat etmiş olacaksınız. Özellikle yurt dışında dekorasyon fikirleri ile ilgili farklı birçok sitede değişik tarzda tasarımlar vardır. Bu siteleri tek tek incelemelisiniz. Hangi obje ya da hangi mobilya nasıl yerleştirilecek gibi daha birçok sorunun cevabını, yapacağınız incelemeler sonunda bulabilirsiniz. Hatta kendiniz için dekorasyonda kullanılacak obje tasarımları yapma alanına yöneltmek daha mantıklı olur. Özellikle minimalist, romantik, country tarzda objeler tasarlayıp, insanların bunları nerede ve nasıl kullanacağına dair fikirler verebilirsiniz. Örneğin; bir ofis ortamı dekorasyonu işi alarak gerekli temel yerleşimleri yaptıktan sonra farklı objelerle ofisi, yeteneğinizi de konuşturarak harika bir ortama dönüştürebilirsiniz. Böylece tam not alacağınızdan eminiz.

İç Dekorasyon Fikri Yazıları Yazmaya Ne Dersiniz?

İç dekorasyonda herhangi bir yeri dekore etmek fikri size biraz yorucu geliyorsa o halde bu fikirlerinizi yazarak anlatmaya ne dersiniz? Bunun için tek yapmanız gereken bir blog açmak ya da dekorasyon sitelerine yazmakla başlayabilirsiniz. Bu yeteneğinizi yazarken aynı zamanda özel tasarım alanı, mobilya,dekorasyon, sanat ve işçilik tutkusuna sahipseniz daha fazla özgün olmanıza neden olacağından para kazancınız daha fazla olacaktır. Hatta bu işi öyle geliştirirseniz zamanla büyük dekorasyon dergilerinden de teklif alabilir, reklam ve sosyal ağlarla kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. İş başvurusu yapmak için de mutlaka elinizde örnek yazınız olmalı. Bu yazınızı CV hazırlayarak dergilerin iş başvurusu alanlarına gönderebilirsiniz.