Çocukların dünyası çok geniştir. Kendi dünyalarında bir çok şey yaratırlar ve zamanı geldiğinde bu hayali şeyleri gerçek dünyadakiler ile birleştirmeye çalışırlar. Çocuklar belirli bir zamanı sadece evde anne ve babaları ile geçirirler.
Belli bir yaşa eriştikten sonra evde ki dünyaları ve oyunları çocuklara yetmez. İşte böyle bir zamanda onlar için en güzel yer çocuk parkıdır. Çocuk parklarında, açık havada dilediklerince koşup oynayabilir ve yeni şeyler keşfetme şansı yakalayabilirler.

Çocuk oyun parkları her ne kadar küçük çocuklar için yapılmış gibi gözükse de bu büyülü dünyaya büyükler de ilgisiz kalamazlar. Koskoca insanlar bile canları istediğinde bir çocuk hevesiyle salıncağa binebilirler. Ancak her zaman çocuk oyun parkının önce küçüklerin oyun alanı olduğunu da unutmamak gerekir.

Çocuklar bu keyifli dakikalarını yalnız geçirmek zorunda da kalmazlar. Çünkü parklarda kendi yaşında çocuklar ile arkadaş olarak çocuk oyun grubunu oluşturma şansını yakalarlar. Çocuk oyun grupları sayesinde kendileri ile iyi anlaşan arkadaşlara sahip olarak sosyalleşme sürecinin ilk adımlarını da doğrudan atmış olurlar.

Aileler de çocuklarının bu yeni dünyayı keşfedişini oturma bankından büyük bir keyifle izleme şansına sahip olurlar. Oturma bankları sayesinde güzel günlerde çocuklar oyun oynarken anne babalarda bu güzel günün tadını istedikleri gibi çıkarabilirler.

Geçmişten günümüze hemen her ailede gelenek olan piknik bizim neredeyse kültürümüze işlemiştir. Pikniğe giderken çocuklarımızı bırakmak hem imkanı olmayan hem de çocuklara yapılacak haksız bir davranış olabilir. Çünkü onlarda bu temiz havanın tadını çıkarma hakkına sahiplerdir. Çocuklarınız eğlenirken siz de rahatlıkla piknik masasını hazırlayabilirsiniz.