Günümüz oda tasarımlarında düşüncesel olarak belirlenen bir konsept bulunmakta. Buda çoğunlukla çocuğun dikkatini dağıtmayacak seçimler yapmak ve en önemlisi fazlalık olabilecek her şeyi kamufle ederek düzenli bir oda dekorasyonu sağlamaktır. Dekorasyon yapılanmasında her zaman için tercihiniz akıllı oda çözümlerinden yana olmalıdır. Çünkü çocuğunuz büyüdükçe kullanım alanına olan ihtiyaç artacaktır. Bu ihtiyaçlardan dolayı çocuğunuza kullanım alanı açma gerekliliğinizde artacaktır. Peki ne yapmalı? Tasarruflu bir ebeveyn iseniz vermiş olduğumuz fikirler tam sizlere göre!

Küçük odalarda daha ferah bir görünüm için yataklı bazaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca iyi bir mobilyacınız var ise çekmece üzeri tasarlanmış bazalar da iyi fikir. Malum günümüzde tasarlanan bir çok ev metrekare olarak oldukça küçük.

Eviniz küçük ve çocuğunuz için seçtiğiniz oda büyük mü geliyor? Yada iki kardeş için farklı kullanım alanı mı oluşturmak istiyorsunuz? O zaman bir nevi oda içerisinde paravan görevi gören bir alan oluşturup çocuklarınızın kullanım alanını bölebilirsiniz.

Oyun ve uyku alanının aynı odada olmaması. Bu büyük bir alternatif her ne kadar bugünün şartlarında biraz zor olsa da imkanınız var ise oyun odası ile uyku odasını farklı alanlara ayırmalısınız. Bu sayede çocuğunuzun dikkati dağılmayacaktır. Tek odada için ise depolama alanlarını arttırmanızı öneririz.

Çocuklarınızın odası için oluşturacağınız dekorasyon yapısında muhakkak ki çocuklarınızın da fikrine başvurun bu durumda çocuklarınızın özellikle yeni bir ev için uyumluluk sağlaması daha kolay olacaktır. 

Duvara monte kitaplıklar. Yer darlığı açısından en ideal seçim diyebiliriz. Duvara monte edeceğiniz kitaplıklar ile de alandan tasarruf edebilirsiniz.