Her evin belki de en fazla dikkat çeken dekoratif eşyası avizelerdir. Evin odasına ya da salonuna girildiğinde göze ilk çarpan eşyalar arasındadır. Bu nedenle bayanlar avize modeli seçiminde bir hayli dikkatli davranırlar.

Eskiden demode olan modeller yerini son zamanlarda daha gösterişli avize modellerine bırakmıştır. Hem evin aydınlığının da korunması açısından bu modeller tercih edilmektedir. Özellikle taşlı avize modellerinin evleri aydınlatma konusunda ne derece başarılı oldukları yadsınamaz. Evin havasını değiştirmeye yetecek ölçüde modern ve şık olan 2016 avize modellerine bakmadan geçmemenizi öneririz.

Yalnız şayet evinizin daha loş olmasını istiyorsanız tercihinizi daha sade avize modellerinden yana kullanabilirsiniz. Bazı bayanlar şıklığın sadece gösterişle olmayacağı düşüncesinde oldukları için bu modelleri tercih etmektedirler. Hele ki fazla gösterişli bir mobilya takımınız yoksa biraz sırıtacaktır. Bunun yanı sıra bazı bayanlar ki özellikle yeni evli bayanlar tercihlerini renkli avize modelleri yönünde kullanırlar. Daha renkli olan kişiliklerini, evlerine bu sayede yansıtma şansı elde ederler.