Beyaz Sabunla Yatak Temizliği Nasıl Yapılır? | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Beyaz Sabunla Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?

23 Kasım 2018
4.478
 • Sponsor Bağlantı
  Beyaz Sabunla Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?

  Yatağınıza baktığımız zaman temiz gibi görünse de aslında içerisinde gözle görünmeyen bakteriler yer alır. Zamanla yatağınız temizlenmediği takdirde bu bakteriler çoğalır ve uyku kalitenizi etkiler. Yorgunluk, uykusuzluk, halsizlik gibi birçok hastalığa davetiye çıkarır. Yatağınızı temizlemek için firma ile anlaşabilir ve yatağınızı yıkatmak isteyebilirsiniz. Fakat bunun için her daim para vermek yerine evde daha hijyenik ve doğal olarak yatak temizliği yapabilirsiniz. İşte bu yöntemlerden biri de beyaz sabunla yatak temizliğidir. Uzmanlarında da bu tarz temizleme işlemlerinin diğerlerine oranla daha hijyenik ve doğal olduğunu belirtiyorlar.

  Beyaz Sabunlar Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?

  Beyaz sabunla yatak temizliği için gereken ürünler ve yapılacak işlem oldukça basittir. Öncelikle beyaz sabunu bir diğer adıyla beyaz banyo sabununu mutfak rendenizin kalın kısmıyla rendeleyiniz. Sabunun yarısını rendelemek yeterli olacaktır. Daha sonra temizlik kovanıza sıcak su koyarak rendelediğiniz beyaz sabunu içinde eritiniz. Temiz ve renk vermeyecek güzel bir bez ile hazırladığımız kovaya batırıp, yatağımızı silelim. Yatağınızı temizlerken etrafa yayılan beyaz sabun kokusu da muhteşem bir arınmadır. Özellikle temizlik kokusu titiz bayanlarımız için mutluluk kokusudur.

  Yatağınızı Son Olarak Bakterilerden Arındıralım mı?

  Beyaz sabunla yatak temizliği yaptık. Peki yeterli oldu mu? Hayır, çünkü bakteriler halen yatağımızda kalmış olabilir. Bunun içinde son olarak, 3-4 litrelik suyun için bir çay bardağı sirke ekleyip, bez yardımı ile bu suyu kullanarak yatağımızı son kez silelim. Sirke türü olarak da ister elma sirkesi, isterseniz de beyaz sirke kullanılabilir. Bu işlemi de bitirdiğiniz takdirde artık yatağınız kirlerden ve bakterilerden arınmış, mis gibi beyaz sabun kokan, kaliteli bir uykuya kavuşmuş olacaksınız.

  Beyaz sabunla yatak temizliği ayda bir defa ya da iki ayda bir defa yapmak gerekir.

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yatak Odanızda Sizi Hasta Eden 5 Sorun
  Yatak Odanızda Sizi Hasta Eden 5 Sorun
  Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri
  Yatak Odası Duvar Kağıdı Modelleri
  Zebrano Yatak Odası Takımı Modelleri
  Zebrano Yatak Odası Takımı Modelleri
  Mondi Angela Yatak Odası
  Mondi Angela Yatak Odası
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.