Bebeğinizin Odası | Dekorasyon Tavsiyeleri
Resim Bulunamadı

Bebeğinizin Odası

20 Mayıs 2011
1.906
 • Sponsor Bağlantı
  Bebeğinizin Odası

  En kıymetli hazineniz olan bebeğinizin odası için sizlere, muhteşem ve bir o kadarda pratik olan bilgileri sunuyoruz hanımlar.

  bebek odasi 283x300 Bebeğinizin odası için pratik bilgiler

  Bebek odası mobilya ve aksesuarlarını seçmeden önce düşünmeniz gereken bir çok şey var. İşte size hayalinizdeki odayı gerçekleştirmenizi sağlayacak mini bir rehber

  Birçok anne adayı bebeği için masallardaki gibi bir oda hayal eder. Fakat çoğu zaman bu hayaller bebek o odada yaşamaya başladığında hiç de pratik çözümler sunmaz. İşte yeni misafiriniz gelmeden yapmanız gerekenlerle ilgili ipuçları:

  Tüm çocukluğunu geçirebileceği bir oda hazırlayın
  Ne kadar güzel gözükürse gözüksün bebek odasına çok fazla bebeksi objeler ve renklerle doldurmayın. Çocuğunuz ana okuluna başladığında odadaki bu açık pembe ve mavi tonları biraz garip kaçmaya başlayabilir. Duvar rengini rafları ve mobilyaları her yaşa uygun renklerden seçmeye çalışın. Toz pembe duvar kağıdı yerine bebek aksesuarları ile de bu duyguyu verebilirsiniz. Beşiğe sığmayacak kadar büyüdüğünde kullanması için minik bir karyola da koymayı unutmayın.

  Odanın nasıl ışık aldığını kontrol edin
  Odayı dekore etmeye başlamadan önce güneşin hangi taraftan doğduğuna ve gün içinde içerisinin nasıl ışık aldığına dikkat edin. Bu sayede sabah güneşinin vurduğu köşeye beşiği yerleştirmek gibi bir hataya düşmezsiniz. Sadece güneş değil sokak lambasının da bebeğin gözlerini rahatsız edeceğini unutmayın.

  İki görevi de görebilecek mobilyalar seçin
  Alt değiştirme masasının aynı zamanda şifonyer olarak kullanılması çok işinize yarayabilir. Böylece bebek bezlerinden kurtulduğunuzda işinize hiç yaramayan bir mobilya ile kalmamış olursunuz.

  Duvardan duvara halıdan kaçının
  Bebek odanızın yerlerini parke yaptırıp parça halı kullanmaya bakın. Sert zeminlerin temizlemesi daha kolaydır hem de bebeğinizi alerji yapacak tozları tutmazlar. Çocuğunuz büyüdükçe ve zevki değiştikçe parça halıyı kaldırıp yenisini almak çok daha kolay ve ekonomik olacaktır.

  Bol bol saklama dolabı yaptırın
  Bebek eşyaları küçücük olsa da tahmin ettiğinizden çok daha fazla yere ihtiyacınız vardır. Unutmayın o kıyafetler ve ayakkabılar gün geçtikçe büyüyecek ve olanlara ekstra aksesuarlar eklenecek. İleride odanın her yerini kaplayacak olan oyuncakları düşünün!

  Bebek odasına kendiniz için bir koltuk koymayı ihmal etmeyin
  Rahat bir koltuk seçin. Bebeğinizi emzirerek, sallayarak ve ona masal kitapları okuyarak yüzlerce gecenizi o koltukta geçireceğinizi unutmayın. Hatta yeriniz varsa açılıp kapanabilir bir kanepe de çok işinize yarayacaktır.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Çocuk Odalarında Akıllı Seçimler
  Çocuk Odalarında Akıllı Seçimler
  Yenilikçi Çocuk Odası Dekorasyonu
  Yenilikçi Çocuk Odası Dekorasyonu
  Çocuk Odasında Ortopedik Mat Kullanımı ve Faydaları
  Çocuk Odasında Ortopedik Mat Kullanımı ve Faydaları
  İki Çocuk İçin Çocuk Odası Modelleri
  İki Çocuk İçin Çocuk Odası Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.