Mental şömine olarak adlandırılan dekoratif şömineler, şöminenin sıcak ve keyifli görüntüsünü sunan dekor amaçlı kullanılan şöminelerdir. Şömine görüntüsünde bir mobilya olan dekoratif şömineler tam arkasındaki duvar farklı tasarlanarak, mobilyanın içine isterseniz odunları, isterseniz mumları yerleştirebileceğiniz içinizi ısıtacak şömine görüntüsünü yaratmanıza olanak sağlıyor.

Dekoratif şömineler mimari elaman olarak son derece gösterişli ve dekoratiftirler. Bulundukları mekânın havasını değiştirir ve dekorasyon içinde odak noktası haline gelirler. Mimari stillere göre modern, klasik ve rustik tarzda tasarımları bulunmaktadır.

Salonları ya da ortak kullanım alanlarını güzelleştiren şöminelerin klasik olanları haricinde pek çok modelde tasarımı yapılmaktadır. Klasik modellerden sıkılan, ev dekorasyonunda modern çizgileri tercih eden ya da şömine temizliğinin zor olduğunu düşünenler için birbirinden farklı onlarca modern şömine modeli üretilmektedir. Bauhaus şömine modellerine göz attığımızda hem çok şık hem de oldukça kullanışlı modellerin marka kapsamında bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de cam detaylandırmalı olan Starfire Reverse Dekoratif şömineler oldukça dikkat çekmekte.

Üstelik isterseniz şöminenize ait yan ürünleri de Bauhaus’ dan temin edebilirsiniz. Fiyatlandırma olarak değerlendirdiğimizde 1,500 tl’ den başlayarak özellik ve tasarımına göre 5 bin tl’ ye kadar değişik fiyatlandırmada şömine bulunmaktadır. Hemen her bütçeye göre modelin bulunduğunu söyleyebiliriz. Döküm olarak da şömine bulabilme imkanınız var. Lakin bu modeller biraz daha ağır ve uğraştırıcı diyebiliriz. Eğer odanız müsait değilse önerimiz daha çok dekoratif olan modelleri tercih etmeniz olacaktır. Bu modeller diğerlerine göre daha estetik olmakta. Cam tasarımlı olan modellerin günümüzde daha revaçta olduğu aşikar. Sizlerde Bauhaus şömine almak yada fikir edinmek istiyorsanız en yakın mağazadan ürünlere göz atabilirsiniz.